AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korce - 47 vjecarja akuzon kliniken greke per trafikimin e femijes se saj

Shko poshtë

Korce - 47 vjecarja akuzon kliniken greke per trafikimin e femijes se saj Empty Korce - 47 vjecarja akuzon kliniken greke per trafikimin e femijes se saj

Mesazh nga ♛Melody♛ Fri Sep 20, 2013 10:33 pm


Korce - 47 vjecarja akuzon kliniken greke per trafikimin e femijes se saj Femije-te-vegjel

Korce - 47 vjecarja akuzon kliniken greke per trafikimin e femijes se saj
Nje 47-vjecare nga Korca dyshon se femija i saj eshte zhdukur 9 vite me pare nga klinika Janica ne Greqi. Ne nje prononcim per “News24”, gruaja denoncon kliniken Janica, pasi dyshon se femija i saj, per te cilin mjeket i kane thene se ka lindur i vdekur, mund te jete trafikuar me qellim shitjen e organeve.
“Vajta ne Greqi, do lindja atje se ky pronari nuk kishte femije dhe me tha mua mos e hiq femijen se do ta marr une tha ta rrite pronari, ta beje ai si cupe. Kur e linda une nuk e pashe eshte djale apo cupe. Mua me thane se te vdiq femija. Une nuk e besoj, une e di se e kam gjalle femijen. Kam frike se femijes tim mos i kane marre ndonje veshke.”- shprehet gruaja.
47-vjecarja i kerkon ndihme Avokatit te Popullit qe te hetoje per rastin e saj.
Pak kohe me pare Ministri grek i Drejtesise Haralambos Athanasiu u ka kerkuar autoriteteve gjyqesore te hetojne ceshtjen e zhdukjes se 502 femijeve rome nga Shqiperia, nga nje institucion bamires ne Greqi.
Ministri kerkoi te informohej me te gjitha detajet lidhur me rastin e 502 femijeve rome nga Shqiperia, te cilet jane zhdukur ne vitet 1998-2002 nga jetimorja “Agia Varvara”.
Ne prill 2004 ekzistonte nje raport mbi zhdukjen e rreth 500 femijeve rome nga Shqiperia, te cilet ishin strehuar ne fondacionin "Agia Varvara". Ne vitin 2007 te gjitha dokumentet dhe informatat per kete rast iu jane percjelle autoriteteve. Megjithate, qe atehere e deri sot, asnje veprim nuk eshte ndermarre.
/Burimi: BalkanWeb
♛Melody♛
♛Melody♛

Korce - 47 vjecarja akuzon kliniken greke per trafikimin e femijes se saj Coolte21

Shteti Shteti : Korce - 47 vjecarja akuzon kliniken greke per trafikimin e femijes se saj Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi