AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pse bëjmë dashuri më shumë në verë?

Shko poshtë

Pse bëjmë dashuri më shumë në verë?  Empty Pse bëjmë dashuri më shumë në verë?

Mesazh nga ♛Melody♛ Thu Aug 01, 2013 11:57 pm

Pse bëjmë dashuri më shumë në verë?  Documents
Një anketë të cilën e ka bërë prodhuesi britanik i veglave dhe lodrave seksi Lovehoney, ka zbuluar që gushti është muaji më seksual në vit, të cilin e pasojnë qershori dhe korriku.
Burimi: Telegrafi


Shkencëtarët besojnë që arsyeja e rritjes së aktivitetit seksual në dritën e diellit e cila ngre nivelin e hormoneve të serotoninës, dopaminës dhe testosteronit.
Besohet që jemi më të zjarrtë gjatë muajve të verës, sepse veshim më pak rroba andaj edhe më lehtë flirtojmë.
Njëkohësisht, dielli na nxit që të ndihemi të lumtur dhe më tërheqës.
Relaksimi gjatë pushimit vjetor gjithashtu i ndihmon aktivitetit seksual, sepse njerëzit kanë më shumë kohë.
Megjithëkëtë, anketa ka treguar që muajt e stinës së dimrit për shumicën e njerëzve janë periudhë e abstenimit , ndërkaq është interesante që më së paku seks bëhet në muajin tradicional “romantik” të shkurtit.
Me siguri fjala është për nivelin e lartë të hormonit melatoninë në organizëm gjatë muajve të dimrit, gjë që rezulton me afsh më të ulët seksual, me depresion dhe letargji.
♛Melody♛
♛Melody♛

Pse bëjmë dashuri më shumë në verë?  Coolte21

Shteti Shteti : Pse bëjmë dashuri më shumë në verë?  Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi