AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Femrat,Sa Më Shumë Në Karrierë,Aq Më Shumë Tradhëtare Bëhen

Shko poshtë

Femrat,Sa Më Shumë Në Karrierë,Aq Më Shumë Tradhëtare Bëhen Empty Femrat,Sa Më Shumë Në Karrierë,Aq Më Shumë Tradhëtare Bëhen

Mesazh nga ♛Melody♛ Thu Jul 04, 2013 5:52 am





Femrat,Sa Më Shumë Në Karrierë,Aq Më Shumë Tradhëtare Bëhen 164Nuk janë vetëm meshkujt të prirur për tradhëti. Por edhe femrat. Sidomos ato që kanë shumë ndikim në vendine tyre të punës dhe kanë një status social të lartë.
Studim i kësaj dukurie është bërë shkak i një studimi të kryer në Holandë,nga Universiteti Tilburg dhe është drejtuar nga psikologu Joris Lammers. Sipas të cilit,sa më shumë karrierë bën një femër,aq më e pritur ështu t’u drejtohet lidhjeve jashtëmartesore.
“Meshkujt besojnë se sa më të fuqishëm të jenë apo me pushtet,aq më të lehtë e kanë për t’i mashtruar njerëzit,-thotë Lammers,-por në qoftë se ky person është një femër,kjo nuk ka asnjë ndryshim në lidhje me sjelljen aq ajo shfaq ndaj tradhëtisë.”
Studimi përfundon me citimin e faktit se vetëbesimi i femrës rritet hap pas hapi,së bashku me ambicien për pozitën e saj shoqërore. Duke ndikuar kështu në rënien e pragut të saj të moralit.
“Sot,femrat lidere,po shihen gjithnjë si homologët e tyre meshkuj,-përfundon Lammers,dhe kjo mund të çojë në adoptimin e tyre të sjelljeve negative,të tilla si tradhëtia,të cilat deri më tani ishin menduar si një monopol vetëm i meshkujve”,thekson “NOA”.
♛Melody♛
♛Melody♛

Femrat,Sa Më Shumë Në Karrierë,Aq Më Shumë Tradhëtare Bëhen Coolte21

Shteti Shteti : Femrat,Sa Më Shumë Në Karrierë,Aq Më Shumë Tradhëtare Bëhen Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi