AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

“Mami të lutem, na merr që këtej, të premtojmë se nuk do të na marrë uria kurrë...”, i thanë fëmijët nënës që i braktisi nga varfëria...!!!

Shko poshtë

“Mami të lutem, na merr që këtej, të premtojmë se nuk do të na marrë uria kurrë...”, i thanë fëmijët nënës që i braktisi nga varfëria...!!!  Empty “Mami të lutem, na merr që këtej, të premtojmë se nuk do të na marrë uria kurrë...”, i thanë fëmijët nënës që i braktisi nga varfëria...!!!

Mesazh nga ♛Melody♛ Sun Jul 14, 2013 7:39 pm

“Mami të lutem, na merr që këtej, të premtojmë se nuk do të na marrë uria kurrë...”, i thanë fëmijët nënës që i braktisi nga varfëria...!!!  Thumb_250x150
Gazetari i një media elektronike greke pësoi shok, kjo për vetë faktin se kriza në Greqi po tregon fytyrën e saj më të ashpër dhe të pamëshirshme!
Ndërsa shkoi të vizitonte një çerdhe në lagjen Kallithea të Athinëls, e cila pret fëmijët të cilëve prindërit e tyre nuk arrijnë dot t’ju ofrojnë as edhe të ushqyerën minimale!
Pikërisht aty u zhvillua një nga historitë më të trishtueshme, si më poshtë:
Nënë vizitoi fëmijët e saj në çerdhen sociale për të qëndruar pak me ta, ku koha kaloi shpejtë me përqafime gëzimet dhe lojëra.
Por, erdhi momenti që të largohej!
Të qarat e fëmijëve nuk mbaheshin, e mbanin fortë nga të duart, aq fortë saqë duart po i dhembnin vetëm e vetëm që ajo të mos ikte, ndërsa ajo –nëna- e vetmja gjë që mund t’ju jepte ishte premtimi se të nesërmen do të vinte. Kjo mjaftoi që të qyrat e tyre të alarmonin gjithkënd duke përcjellë kështu dramën e madhe të varfërisë që po kalonte familja, madje më tronditësja ishte se fëmijët me të qarat e mëdha i kërkonin nënës së tyre ti merrte në shtëpi!/alb-observer.com/
“Nuk mundem zemra ime, në shtëpi nuk kemi asgjë për të ngrënë...”, i tha e ëma fëmijës së saj.
Vogëlushja mori një profil serioz, pushoi së qari, mendoi për një çast dhe i dha zgjidhjen më tronditëse që kamë dëgjuar në jetën time:
“Mami të lutem, na merr që këtej, të premtojmë se nuk do të na marrë uria kurrë...”!
♛Melody♛
♛Melody♛

“Mami të lutem, na merr që këtej, të premtojmë se nuk do të na marrë uria kurrë...”, i thanë fëmijët nënës që i braktisi nga varfëria...!!!  Coolte21

Shteti Shteti : “Mami të lutem, na merr që këtej, të premtojmë se nuk do të na marrë uria kurrë...”, i thanë fëmijët nënës që i braktisi nga varfëria...!!!  Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi