AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Misteri që po tmerron Francën, mali me rërë që po përpinë bregdetin perëndimor të saj!!!

Shko poshtë

Misteri që po tmerron Francën, mali me rërë që po përpinë bregdetin perëndimor të saj!!! Empty Misteri që po tmerron Francën, mali me rërë që po përpinë bregdetin perëndimor të saj!!!

Mesazh nga ♛Melody♛ Sun May 05, 2013 4:30 am

Misteri që po tmerron Francën, mali me rërë që po përpinë bregdetin perëndimor të saj!!! Rera-1-300x208U shfaq papritur dhe po përpinë bregdetin perëndimor, rrugë she shtëpi!
Me një gjatësi prej 3 km, 500 m gjerësi dhe 100 m lartësi, ky mal i rrezikshëm me rërë më shumë të kujton Sahara sesa bregdetin perëndimor të Francës!
Mali i madh i rërës, Great Dune of Pyla është shtrirë aq shumë saqë është mali më i madh i rërës në Europë dhe dale nga dalë po “gëlltit” tokën me një “fuqi” të atillë saqë pylli përbën kruajtëse dhëmbësh për të dhe tashmë ndodhet shumë pranë shtëpive!/alb-observer.com/
Mali i rërës ndodhet në bregdetin La Teste-de-Buch, 60 km larg Bordosë.
Më shumë rreth këtij fenomeni në foto në vijim:
Misteri që po tmerron Francën, mali me rërë që po përpinë bregdetin perëndimor të saj!!! Rera-2Misteri që po tmerron Francën, mali me rërë që po përpinë bregdetin perëndimor të saj!!! Rera-3Misteri që po tmerron Francën, mali me rërë që po përpinë bregdetin perëndimor të saj!!! Rera-4Misteri që po tmerron Francën, mali me rërë që po përpinë bregdetin perëndimor të saj!!! Rera-5Misteri që po tmerron Francën, mali me rërë që po përpinë bregdetin perëndimor të saj!!! Rera-6Misteri që po tmerron Francën, mali me rërë që po përpinë bregdetin perëndimor të saj!!! Rera-7
♛Melody♛
♛Melody♛

Misteri që po tmerron Francën, mali me rërë që po përpinë bregdetin perëndimor të saj!!! Coolte21

Shteti Shteti : Misteri që po tmerron Francën, mali me rërë që po përpinë bregdetin perëndimor të saj!!! Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi