AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Të qenët i/e bukur ul nivelin e stresit

Shko poshtë

Të qenët i/e bukur ul nivelin e stresit Empty Të qenët i/e bukur ul nivelin e stresit

Mesazh nga ♛Melody♛ Tue Jun 18, 2013 5:08 am


Të qenët i/e bukur ul nivelin e stresit Z%20hA është bukuria një çështje sipërfaqësore? Kush mendon kështu, e ka shumë gabim. Sipas një studimi finlandez, nëse bukuria nuk ndikon në sistemin imunitar të një gruaje, ajo ndikon te niveli i stresit, duke pakësuar nivelin e kortizolit.
Ekipi i universitetit “Turku” në Finlandë ka theksuar se të pasurit e një fytyre të bukur është e rëndësishme për shëndetin. Këta shkencëtarë kanë arritur në përfundimin se gratë e bukura kanë mundësinë për të prodhuar më pak kortizolit se të tjerët, një hormon i lidhur me stresin. Është interesante të theksohet se tërheqja fizike është e lidhur negativisht me kortizolin, duke sugjeruar se stresi gjithashtu pakëson bukurinë e grave.
Prandaj kujdesuni për bukurinë tuaj se në të njëjtën kohë jeni kujdesur edhe për shëndetin tuaj, duke ulur nivelin e stresit. Të bukurat kanë një vlerësim më të lartë për veten, i kalojnë gjendjet stresante më lehtë se pjesa tjetër.
♛Melody♛
♛Melody♛

Të qenët i/e bukur ul nivelin e stresit Coolte21

Shteti Shteti : Të qenët i/e bukur ul nivelin e stresit Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi