AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vegjetarianët jetojnë më gjatë - sipas një studimi

Shko poshtë

Vegjetarianët jetojnë më gjatë - sipas një studimi Empty Vegjetarianët jetojnë më gjatë - sipas një studimi

Mesazh nga ♛Melody♛ Mon Jun 17, 2013 7:23 am



Vegjetarianët jetojnë më gjatë - sipas një studimi Vegjetarian

Vegjetarianet jetojne me gjate

Janë bërë gjithë ato studime dhe artikuj që reklamojnë të mirat e të qenurit vegjetarian; por ja cilat jane arsyet per te cilat do t'ia vlente te ndiqni nje diete pa permbajtje mishi;VEGJETARIANËT jetojnë më gjatë se ata që hanë mish. Studimi interesant, u be ne mes te 73.308 ndjekesve te kishesShtatë-ditë Adventists, sepse kisha promovon stilin vegjetarian, - raporton Wall Street Journal. Pjesëmarrësit u gjurmuan pergjate gjashtë viteve, dhe ata të cilët nuk kanë ngrene mish përjetuan vdekje 12% më pak. Dhe VEGJETARIANËT ishin veçanërisht më jetëgjate kur vinte fjala për sëmundje ne zemër -ata kane 19% më pak gjasa të vdesin krahasuar me mish-ngrënësit - po keshtu edhe kur behej fjale për insufiçence të veshkave dhe diabetit.
Hulumtuesit gjetën se numri i kalorive nuk përbënte ndonjë ndryshim, ata gjithashtu gjetën se VEGJETARIANËT kishin po aq të ngjarë të semureshin me  kancer. Një gjetje e rralle e studimit: Meshkujt janë më të mbrojtur nga vegetarianizmi se sa gratë. Studimi përfshin popullaten më të madhe dhe më të larmishme te marre ndonjehere ne studim deri më tani, dhe autori kryesor vëren se ishte veçanërisht e dobishme që të merrje në studim një grup me norma të ulëta të përdorimit të alkoolit dhe duhanit.
(RevistaShtypi.al)
♛Melody♛
♛Melody♛

Vegjetarianët jetojnë më gjatë - sipas një studimi Coolte21

Shteti Shteti : Vegjetarianët jetojnë më gjatë - sipas një studimi Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi