AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanuni, shqiptari vret gruan në Zvicër. “Më tradhtoi me një turk”

Shko poshtë

Kanuni, shqiptari vret gruan në Zvicër. “Më tradhtoi me një turk” Empty Kanuni, shqiptari vret gruan në Zvicër. “Më tradhtoi me një turk”

Mesazh nga Blog Tue Apr 30, 2013 10:58 pm

Kanuni, shqiptari vret gruan në Zvicër. “Më tradhtoi me një turk” KanuniNjë burrë shqiptar ka vrarë gruan, nisur nga normat e Kanunit, pasi e tradhtonte me një shtetas turk.

Shqiptari nga Kosova ka dal sot para një gjykate në Sankt Gallen në Zvicër, ku për dy orë ka rrëfyer ngjarjen se përse kishte vendosur ta vriste gruan e tij, që sipas tij, i rrënoi tërë jetën.

“Fajet i ka bashkëshortja ime! Sikur ajo të mos kalonte me turkun, me siguri se ajo sot do ishte në jetë. Ju si gjykatë duhet të dënoni edhe turkun sepse edhe ai ka faj, pasi ka fjetur me gruan time që e kisha të kurorëzuar. Ndoshta jam edhe unë fajtor, por faji im është i vogël, sepse gruaja ime dhe dashnori i saj turk më kanë shkatërruar jetën!- ishin fjalët e emigrantit nga Kosova, Rrahman.H.

Ai ka theksuar se Kanuni shqiptar i ka dhënë drejtë të vrasë gruan dhe se ka vepruar sipas këtij kodi. Por, nga ana tjetër, prokuroria zvicerane ka hedhur poshtë këto pretendime, duke bërë të ditur se kjo vepër vrasje nuk ka të bëjë me kanun apo kode të tilla.

Prokuroria kërkon 19 vite burg për veprën e bërë. Emigranti 44-vjeçar nga një fshat i Suharekës gjatë kohës po jetonte me familjen në Zvicër.

/Shekulli Online/Përgatiti: E.SH/
Blog
Blog

Kanuni, shqiptari vret gruan në Zvicër. “Më tradhtoi me një turk” Coolte15

Shteti Shteti : Kanuni, shqiptari vret gruan në Zvicër. “Më tradhtoi me një turk” European_union_64

Gjinia Gjinia : Male
Vendndollja Vendndollja : Europ.
Numri i postimeve Numri i postimeve : 28
Faleminderit Faleminderit : 7
Antaresimi Antaresimi : 25/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi