AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

1 vit nga tragjedia e Himarës, studentet përkujtojnë viktimat

Shko poshtë

1 vit nga tragjedia e Himarës, studentet përkujtojnë viktimat Empty 1 vit nga tragjedia e Himarës, studentet përkujtojnë viktimat

Mesazh nga ♛Melody♛ Tue May 21, 2013 11:08 pm

1 vit nga tragjedia e Himarës, studentet përkujtojnë viktimat 156Sot mbushet një vit nga aksidenti i Himarës, ku humbën jetën 13 persona, ku 11 prej të cilëve ishin studente të universitetit “Aleksandër Xhuvani” të Elbasanit. Në këtë përkujtim universiteti ka organizuar një marshim drejt Himarës, ku pritet të vendoset dhe një obelisk, duke kujtuar viktimat e aksidentit.

“Nisëm një ditë me gëzim dhe hare. Mendonim se do të kalonim momente të bukura me njëra-tjetrën. Në fund të asaj dite ne përfunduam në humnerë, ku shoqet tona humbën jetën. Ne humbëm shumë kujtime dhe ende e kemi atë dhimbjen e madhe. Dëmtimet që kam pasur kanë qenë të rënda. Tani ka kaluar pothuajse një vit dhe jam duke u rikuperuar. Në çdo moment kujtojmë shoqet tona, pasi vazhdojmë ende shkollën dhe kujtimet mbizotërojnë”, pohon për gazetën Shqip Shegushe Haka. E ky 1-vjetor, nuk mund të mos përtërinte dhimbjen e nënës së 21-vjeçares Aurora Molla, njëra prej viktimave të kësaj tragjedie. Në shtëpinë e saj në Vërdovë të Pogradecit, hyjnë e dalin njerëz, ashtu si atë ditë që e përcollën për në banesën e fundit, e në çdo cep ‘përplasesh’ fytyrë më fytyrë me dhimbjen. Mes lotëve, familjarët thonë se tashmë përveç Aurorës, kanë humbur edhe shpresën për drejtësi, pasi përgjegjësit e kësaj tragjedie nuk u gjetën./al-observer.com/
♛Melody♛
♛Melody♛

1 vit nga tragjedia e Himarës, studentet përkujtojnë viktimat Coolte21

Shteti Shteti : 1 vit nga tragjedia e Himarës, studentet përkujtojnë viktimat Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi