AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mediumet maqedonase: Shqiptarët në Maqedoni janë më pak se 20 përqind!

Shko poshtë

Mediumet maqedonase: Shqiptarët në Maqedoni janë më pak se 20 përqind! Empty Mediumet maqedonase: Shqiptarët në Maqedoni janë më pak se 20 përqind!

Mesazh nga ♛Melody♛ Thu May 16, 2013 8:37 pm

Praktika e medieve maqedonase për të “nën vlerësuar” numrin real të shqiptarëve të Maqedonisë me sa duket nuk ka të ndalur. Së fundmi në disa medie është plasuar informata se “shqiptarët në Maqedoni janë më pak se 20 përqind”, njofton Almakos.

Regjistrimi i mëparshëm i popullsisë, që u organizua në vitin 2002, zbuloi se shqiptarët përbëjnë 25% të popullsisë; shumë më shumë se sa shifrat e mëhershme të shënuara në vitet 1990.

Kohë më parë ish kryeministri i Maqedonisë dhe lideri i VMRO-DPMNE-së, Lubço Georgievski në një intervistë për portalin “Plusinfo”, deklaroi se maqedonasit nuk duhet të jetojnë në iluzione sepse shqiptarët në Maqedoni janë 30 për qind dhe këtë duhet ta dinë.

Kur e kemi parasysh se informatat e llojit “shqiptarët në Maqedoni janë më pak se 20 përqind, kurse ky është pragu i MO-së”, vijnë nga medie pro-qeveritare, dhe pas gjithë kësaj normalisht se mund të lindin dyshime që vallë këto pretendime mbi popullsinë në Maqedoni burojnë nga vetë Qeveria e Maqedonisë nga frika se numri i shqiptarëve është gjithnjë e në rritje?!/Almakos

♛Melody♛
♛Melody♛

Mediumet maqedonase: Shqiptarët në Maqedoni janë më pak se 20 përqind! Coolte21

Shteti Shteti : Mediumet maqedonase: Shqiptarët në Maqedoni janë më pak se 20 përqind! Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi