AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gjërat që njerëzit duan më shumë sesa seksi

2 posters

Shko poshtë

Gjërat që njerëzit duan më shumë sesa seksi Empty Gjërat që njerëzit duan më shumë sesa seksi

Mesazh nga ♛Melody♛ Mon Nov 18, 2013 10:14 pm

Nëse deri më tani keni menduar se shumica e njerëzve duan më shumë të kryejnë marrëdhënie seksuale duhet të ndryshoni mendim! Në fakt njerëzit duan 8 gjëra më shumë sesa seksi. Ja se cilat janë ato…
Gjërat që njerëzit duan më shumë sesa seksi Gjumi-320x213Çfarë ka një gjë më të mirë se sa një orgazëm e shëndetshme dhe e përsëritshme? Asgjë, përgjigjja është e qartë, por kjo nuk vlen për të gjithë. Në të vërtetë, disa studime më të fundit kanë zbuluar se shumë persona do të të mund të rrinin pa bërë seks, por jo pa bërë disa gjëra të tjera, të cilat nuk do t’i ndërronin me asgjë tjetër në botë. Të shohim se cilat janë:
Të flenë
Sipas një sondazhi të fundit, 28% e njerëzve do të preferonin një natë gjumi të mirë sesa një natë seks. Ndonjëherë jastëku është shoqëruesi më i mirë.
Të qëndrojnë në internet
Në një sondazh të një viti më parë është zbuluar se 46% e grave ishin të gatshme të hiqnin “dorë” nga seksi për dy javë, sesa të humbnin aksesin në internet. Ndërkohë, vetëm 30% e burrave do të ishin sjellë në të njëjtën mënyrë.
Të ushqehen
Një ushqyerje e mirë është më e mirë sesa një marrëdhënie e shkëlqyer seksuale. Duket se është kështu për 29% të grave të intervistuara në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ngaToday.com e Match.com. Këto zonja kanë deklaruar se nuk do ta ndërronin për asgjë në botë pjatën e tyre të preferuar, ndërsa një vit seks po.
Gjërat që njerëzit duan më shumë sesa seksi Gjumi-1-150x150Gjërat që njerëzit duan më shumë sesa seksi Gjumi-2-150x150Gjërat që njerëzit duan më shumë sesa seksi Gjumi-3-150x150

Të pinë kafe
Po, sipas një sondazhi të fundit, mazhoranca do të preferonte një filxhan të mirë kafeje se sa një takim për të bërë seks. 53% e të intervistuarve mes kafetinës së mëngjesit dhe seksit të mëngjesit zgjodhën të parën, ndërsa 78% do të hiqnin dorë nga të bërit dashuri për një vit për të vazhduar të pinin kafe.
Të flasin në celular
Tashmë me plot gojën jemi bërë celular-vartës, akoma edhe më shumë kur në qarkullim apo në treg kanë dalë edhe smartphone-t.
Një sondazh telefonik i kryer në SHBA ka evidentuar se 33% e personave të intervistuar nuk do ta ndërronin përdorimin e celularit me një javë seks. Ata shpreheshin se nuk mund të rrinin asnjë sekondë pa celularin.
Komplimentet
Më mirë të rrisësh vetëvlerësimin sesa të kesh një marrëdhënie seksuale? Kjo me sa duket është duke iu referuar rezultateve të një studimi anglez. Burrat dhe gratë preferojnë të marrin ndonjë kompliment më shumë edhe në vend të një pazari për të hequr dorë nga një natë seksi e çmendur.
Rininë
Për mitin e rinisë së përjetshme, çfarë nuk do të bëhej! Edhe për të mos bërë seks për një vit. Këtë e kanë deklaruar 21% e grave të intervistuara nga Elizabeth Arden. Sipas atyre kjo gjë do t’ia vlente nëse procesi i plakjes do të ndalej.
Çantë e lehtë shpine
Studimi merr përpjekje, si mendore dhe fizike. Të mbash çdo mëngjes mbi shpinë kile e kile të tëra me libra nuk është aspak kënaqësi. Këtë gjë e mendojnë disa studentë amerikanë, të cilët i përgjigjen një sondazhi, përballë zgjedhjes që mos të marrin me vete shumë libra në këmbim të një viti pa bërë seks.
 
Burrat dhe gratë preferojnë të marrin ndonjë kompliment më shumë ose të bëjnë ndonjë pazar për të hequr dorë nga një natë seksi e çmendur
Sipas një sondazhi të fundit, 28% e njerëzve do të preferonin një natë gjumi të mirë sesa një natë seks. Ndonjëherë jastëku është shoqëruesi më i mirë.
♛Melody♛
♛Melody♛

Gjërat që njerëzit duan më shumë sesa seksi Coolte21

Shteti Shteti : Gjërat që njerëzit duan më shumë sesa seksi Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjërat që njerëzit duan më shumë sesa seksi Empty Re: Gjërat që njerëzit duan më shumë sesa seksi

Mesazh nga ♛Melody♛ Wed Nov 20, 2013 9:31 pm

biskotat me tlyn (gjalp) scratch
♛Melody♛
♛Melody♛

Gjërat që njerëzit duan më shumë sesa seksi Coolte21

Shteti Shteti : Gjërat që njerëzit duan më shumë sesa seksi Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjërat që njerëzit duan më shumë sesa seksi Empty Re: Gjërat që njerëzit duan më shumë sesa seksi

Mesazh nga marino77 Wed Nov 20, 2013 9:33 pm

hidromasazh
marino77
marino77

Gjërat që njerëzit duan më shumë sesa seksi Coolte15

Shteti Shteti : Gjërat që njerëzit duan më shumë sesa seksi Greece_64

Gjinia Gjinia : Male
Mosha Mosha : 38
Numri i postimeve Numri i postimeve : 212
Faleminderit Faleminderit : 23
Antaresimi Antaresimi : 30/09/2013

http://varja@hotmail.gr

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjërat që njerëzit duan më shumë sesa seksi Empty Re: Gjërat që njerëzit duan më shumë sesa seksi

Mesazh nga ♛Melody♛ Wed Nov 20, 2013 9:36 pm

internetin
♛Melody♛
♛Melody♛

Gjërat që njerëzit duan më shumë sesa seksi Coolte21

Shteti Shteti : Gjërat që njerëzit duan më shumë sesa seksi Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjërat që njerëzit duan më shumë sesa seksi Empty Re: Gjërat që njerëzit duan më shumë sesa seksi

Mesazh nga marino77 Wed Nov 20, 2013 9:37 pm

fb
marino77
marino77

Gjërat që njerëzit duan më shumë sesa seksi Coolte15

Shteti Shteti : Gjërat që njerëzit duan më shumë sesa seksi Greece_64

Gjinia Gjinia : Male
Mosha Mosha : 38
Numri i postimeve Numri i postimeve : 212
Faleminderit Faleminderit : 23
Antaresimi Antaresimi : 30/09/2013

http://varja@hotmail.gr

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Gjërat që njerëzit duan më shumë sesa seksi Empty Re: Gjërat që njerëzit duan më shumë sesa seksi

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi