AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ja çfarë duhet të bëni për të mos pasur gurë në veshka

Shko poshtë

Ja çfarë duhet të bëni për të mos pasur gurë në veshka  Empty Ja çfarë duhet të bëni për të mos pasur gurë në veshka

Mesazh nga ♛Melody♛ Thu May 09, 2013 3:47 am

Ja çfarë duhet të bëni për të mos pasur gurë në veshka  139-370x290Sipas një studimi 8-vjeçar, i cili është bërë në SHBA mësojmë se ushtrimet fizike ndihmojnë ne reduktimin e rrezikut të paraqitjes së gurëve në veshka.

Shkencëtarët kanë përdorur të dhënat e mbledhura nga gati 85 mijë gra më të vjetra se 50 vjet. Sipas tyre, madje edhe aktiviteti mesatar fizik, siç është shëtitja, është lidhur me një rrezik, për një të tretën më të ulët, nga krijimi i gurëve në veshka.

Sipas të dhënave të shkencëtarëve amerikanë, gurët në veshka paraqiten në 9 për qind të njerëzve. Gurët në veshka janë më të shpeshtë te meshkujt, por në 15 vjetët e fundit është duke u rritur dukshëm numri i rasteve të gurëve në veshkave te femrat. /albeu

♛Melody♛
♛Melody♛

Ja çfarë duhet të bëni për të mos pasur gurë në veshka  Coolte21

Shteti Shteti : Ja çfarë duhet të bëni për të mos pasur gurë në veshka  Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi