AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Monica Bellucci: “Dëshiroj Ende Të Bëj Modelen”

Shko poshtë

Monica Bellucci: “Dëshiroj Ende Të Bëj Modelen” Empty Monica Bellucci: “Dëshiroj Ende Të Bëj Modelen”

Mesazh nga ♛Melody♛ Wed Jul 31, 2013 12:54 am

Monica Bellucci: “Dëshiroj Ende Të Bëj Modelen” Monica_Bellucci_8001-220x300

Pavarësisht se i ka braktisur prej kohësh pasarelat për t’iu përkushtuar kinemasë, Monica Bellucci ndihet ende e lidhur me botën e modës.

“Më pëlqen ende të fotografohem. Më parë ishte thjesht një punë, sot e bëj për t’u argëtuar dhe sepse dëshiroj unë ta bëj. Në një moment të karrierës pozimi ishte bërë një rutinë dhe dihet që kur gjërat bëhen kështu, bëhen më pak interesante”, ka thënë Bellucci për revistën “Madame Figaro”.

Ikona e bukurisë mesdhetare rrëfen se për të mbajtur format fizike perfekte, bën ushtrime fizike çdo ditë.

“E nisa stërvitjen pas shtatzënisë së dytë. Kisha evituar ushtrimet fizike për shumë kohë. Sot stërvitem një orë në ditë me një trajner personal, kur kam kohë. Por refuzoj të vrapojë, sepse dëmton ligamentet”, ka thënë 48-vjeçarja.

Me gjithë rezervat për filmin, në venecia nuk mund të mos flitet për Monica Belluccin dhe daljen e saj nudo në filmin e saj të fundit, që u shfaq në Festivalin e Filmit. “Un Été Brûlant” me regji të Philippe Garrel nuk pati ndonjë pritje kush e di se çfarë nga kritika, megjithatë aktorja bukuroshe ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave dhe fotografëve. Në një konferencë për shtyp ajo ka shpjeguar lakuriqësinë e saj, të cilën a ka quajtur një “akt bujarie kundrejt filmit” aktorja kujton se kur është xhiruar kjo skenë ajo kishte kaluar vetëm një muaj e gjysmë nga shtatzënia e dytë. “Isha në një moment të brishtë si grua, por isha e lumtur që u zgjodha nga Garrel”, thotë ajo, teksa flet shumë ngrohtë për regjisorin francez. “Iu besova tërësisht atij, sepse është një artist me një univers unik. U ndjeva e respektuar dhe e mbrojtur, sepse Garrel i do aktorët e tij”.







30.07.2013

Burimi: Gazeta-Shqip
♛Melody♛
♛Melody♛

Monica Bellucci: “Dëshiroj Ende Të Bëj Modelen” Coolte21

Shteti Shteti : Monica Bellucci: “Dëshiroj Ende Të Bëj Modelen” Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi