AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

E përbashkëta e njerëzve te suksesshëm

Shko poshtë

E përbashkëta e njerëzve te suksesshëm Empty E përbashkëta e njerëzve te suksesshëm

Mesazh nga ♛Melody♛ Wed Jul 24, 2013 6:42 pm

E përbashkëta e njerëzve te suksesshëm 8cb3398df9c3c29d50ceece07149312a-300x140


Shumë prej tyre kanë dështuar shumë herë por asnjëherë nuk janë dorëzuar. Njerëzit e suksesshëm jane në gjendje të ngrihen kur rrëzohen, mbledhin forcat, shkundin pluhurin dhe vazhdojnë prape duke provuar. Suksesi vjen në të gjitha format dhe ngjyrat. Ti mund të jesh i suksesshëm në punën dhe karrierën tuaj, por mund të jesh i suksesshëm edhe në martesën, sportin dhe hobin tuaj. Një gje është e zakonshme tek të gjithe njerëzit e suksesshëm: Nxitja dhe uria për sukses i bënë që asnjëherë të mos dorezohen. Njerëzit e suksesshëm (ose ata që flasin apo shkruajnë për ta) shpesh të vizatojnë pikturën e ngjitjes drejt suksesit. Në fakt disa nga njerëzit më të suksesshëm në biznes, sport dhe argëtimit, kanë dështuar. Shumë prej tyre kanë dështuar shumë herë, por asnjëherë nuk janë dorëzuar. Nëse dëshiron të arrish suksesin gjatë rrugës duhet të presësh edhe dështimin. Në fakt unë besoj se dështimi na nxit të provojmë akoma më shumë. Mundesh ta argumentosh se secila përvojë e dështimit të shton urine per sukses. Ata të suksesshmit nuk zmbrapsen, marrin përgjegjësinë për dështimin, mësojnë nga ajo dhe fillojnë prapë nga një pozicion më i fortë.
♛Melody♛
♛Melody♛

E përbashkëta e njerëzve te suksesshëm Coolte21

Shteti Shteti : E përbashkëta e njerëzve te suksesshëm Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi