AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

I shëndoshi dhe i dobëti, “fundi” prekës i një historie dhe dy njerëzve të madhenj!

Shko poshtë

I shëndoshi dhe i dobëti, “fundi” prekës i një historie dhe dy njerëzve të madhenj! Empty I shëndoshi dhe i dobëti, “fundi” prekës i një historie dhe dy njerëzve të madhenj!

Mesazh nga Etna Tue May 07, 2013 10:59 pm

I shëndoshi dhe i dobëti, “fundi” prekës i një historie dhe dy njerëzve të madhenj! StanI shëndoshi dhe i dobëti, ishin një nga dyshet më të suksesshme kinematografike në gjithë historinë e saj!
Karriera e tyre arriti kulmin në vitin 1920 deri në vitin 1940.
Emrat e tyre, Stan Laurel (dobëti) dhe Oliver Hard (i shëndoshi).
Në vitin 1955, Stan Laurel –i dobëti- u shfaq për herë të fundit me të Oliver Hard –i shëndoshi- në televizionin e BBC.
“I shëndoshi” në atë periudhë kishte probleme shëndetësore dhe mjekët e kishin këshilluar që të humbiste peshë. Duke bërë dietë, humbi më shumë se 45 kg. Por, humbja e menjëhershme e kileve në një periudhë kohore, kishte si rezultat të pësonte hemorragji cerebrale të një pas njëshme, deri kur vdiq përfundimisht më 7 gusht 1957.
Kur vdiq, peshonte vetëm 65 kile!!!
“I dobëti”, Stan Laurel, pas vdekjes së mikut të tij ra në depresion, madje nuk shkoj as në varrimin e mikut të tij më të mirë. Më vonë kur kushërinjtë e pyeten, ai u përligjë: “I shëndoshi do ta kuptoj!”.
Pas vdekje së mikut të tij më të mirë, “i dobëti”, refuzoi të shfaqej në televizione edhe në kinema, duke u tërhequr përfundimisht për nder të mikut të tij. Vdiq në vitin 1965 nga rrethana natyrore!/alb-observer.com/
Etna
Etna

I shëndoshi dhe i dobëti, “fundi” prekës i një historie dhe dy njerëzve të madhenj! Coolte17

Shteti Shteti : I shëndoshi dhe i dobëti, “fundi” prekës i një historie dhe dy njerëzve të madhenj! Australia_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4
Faleminderit Faleminderit : 2
Antaresimi Antaresimi : 02/05/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi