AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

E pabesueshme! Nëna i porositë arkivolin, por ajo… mblodhi fuqi dhe mposhti si vdekjen dhe anoreksinë!!!

Shko poshtë

E pabesueshme! Nëna i porositë arkivolin, por ajo… mblodhi fuqi dhe mposhti si vdekjen dhe anoreksinë!!! Empty E pabesueshme! Nëna i porositë arkivolin, por ajo… mblodhi fuqi dhe mposhti si vdekjen dhe anoreksinë!!!

Mesazh nga ♛Melody♛ Fri Jul 19, 2013 2:49 am



E pabesueshme! Nëna i porositë arkivolin, por ajo… mblodhi fuqi dhe mposhti si vdekjen dhe anoreksinë!!! Thumb_250x150

Luftoi me anoreksinë nervore, pasi arriti një hap pranë vdekjes, për mjekët nuk kishte kthim!
Nëna e saj, e mposhtur nga përpjekjet e shumta pa rezultat, nga spitalet që kishte soditur, nga mjekët më të mirë që kishin parë dhe në fund… porositi arkivolin e vdekjes për vajzën e saj, e cila arriti në gradën e fundit të anoreksisë, që ishte… vdekja!
Por 26-vjeçarja, Rowena Buxton-Henderson, kishte tjetër mendim!
Anoreksia e saj ju shfaq në moshën 13-vjeçare, kur infermierja e shkollës i tha se duhej të humbiste disa kile.
Në fakt atë kohë ajo peshonte rreth 100 kg, kjo e detyroj infermieren ti këshilloj dobësimin. Kjo mjaftoi që asaj ti mbetej plagë e rëndë në zemër, breng në shpirt, për pasoj të fitoj frikë ndaj ushqimit!

E kaloi të gjithë adoleshencën e saj duke hyrë e dalë nëpër spitale, madje në një rast u desh ndihma e aparaturave të oksigjenit, pasi ajo… ndaloi së marri frymë!
Në fazën më të vështirë të anoreksisë së saj, ajo shënonte 1.80 m lartësi dhe vetëm.... 35 kg peshë!
Ishte pikërisht momenti kur çdo gjë “mori fund”, nëna e saj Carolann porositi arkivolin dhe... po priste momentin fatal nga ora në orë e dita-ditës!

Ndërkohë vajza, ndërroi mendje si në filma ajo reagoj dhe filloj ta shikonte jetën më ndryshe duke marrë një fuqi të brendshme të paimagjinueshme... dhe ia doli mbanë duke befasuar gjithkënd.
“Humba gjithçka të vyer, duke filluar nga vitet e adoleshencës, miqtë dhe familjen”, deklaroi ajo, duke vijuar: “Ishin pikërisht këto gjëra të cilat më dhanë fuqi dhe vendosa të kthehem. Thash boll me kaq, jeta është e imja dhe nuk do lejojë të ma marrë askush. Refuzoja gjithçka, ushqehesha me anë të aparaturave specifike... kjo më dëshpëroi shumë dhe vendosa të rikthehem. Mblodha fuqi dhe ja ku jam”, deklaroi 26-vjeçarja që ka mallëngjyer opinion në Britaninë e Madhe./alb-observer.com/
SOT


E pabesueshme! Nëna i porositë arkivolin, por ajo… mblodhi fuqi dhe mposhti si vdekjen dhe anoreksinë!!! 26-_580x386
♛Melody♛
♛Melody♛

E pabesueshme! Nëna i porositë arkivolin, por ajo… mblodhi fuqi dhe mposhti si vdekjen dhe anoreksinë!!! Coolte21

Shteti Shteti : E pabesueshme! Nëna i porositë arkivolin, por ajo… mblodhi fuqi dhe mposhti si vdekjen dhe anoreksinë!!! Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi