AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kosovari: E vrava gruan se shkoi me turkun

Shko poshtë

Kosovari: E vrava gruan se shkoi me turkun Empty Kosovari: E vrava gruan se shkoi me turkun

Mesazh nga ♛Melody♛ Fri Jun 28, 2013 11:31 pm


Kosovari: E vrava gruan se shkoi me turkun 13677750481
Sot ne gjykaten kantonale te qytetit Sankt Gallen te Zvicres ka nis procesi gjyqesor ndaj kosovarit Rrahman H. (46 vjeqar) per vrasjen e bashkeshortes se tij Behrare H.
Dy ore me radhe qendroj kosovari Rrahman H diten e sotme para Gjykates, dhe per secilen pyetje nga prokurori ai kishte nje pergjigje e cila fajesonte vetem bashkeshorten e vdekur dhe ne asnje menyre vetveten. Qe te gjithe pjesemarresit ne sallen e Gjykates habiten me mendimet e Rrahmanit i cili ne asnje menyre nuk i bie pendimit per vepren e bere, transmeton portali zviceran pc-netz.
”Fajet ka bashkeshortja e ime vete! Sikur ajo te mos kalonte me turkun, me siguri se ajo sot do ishte ne jete. Ju sikur Gjykate duhet te denoni edhe turkun ngase edhe ai ka fajet pasi ka fjetur me grun time edhe pse ajo ishte ende e kurorezuar me mua!”
” Ndoshta jam edhe une fajtor por ate fajesi qe kam une eshte tejet e vogel! Turku dhe gruaja e ime me kane shkaterruar jeten!!”, ishin fjalet e tija gjate procesit dyoresh diten e sotme.
Edhe pse prokuroria ka siguruar faktet se kjo veper nuk ka te bej me Kanunin, ai vazhdon edhe me tutje te shpjegoje dhe te qendroje prane frazes se ” Kanuni shqiptar me lejon te bej kete gje dhe une kam vepruar ne baze te Kanunit”
Prokuroria ka lene anash temen e Kanunit pasi tentimi per ti shpjeguar atij se Kanuni nuk thote kete ishte i kote.
Pas dy oresh, dita e pare e procesit kunder tij ka perfunduar dhe prokuroria shpjegon se neser do vazhdoj me tutje me procesin ndaj kosovarit. Prokuroria kerkon 19 vite burg per vepren e bere.
♛Melody♛
♛Melody♛

Kosovari: E vrava gruan se shkoi me turkun Coolte21

Shteti Shteti : Kosovari: E vrava gruan se shkoi me turkun Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi