AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Autori: Kineastin e vrava për borxhin që më kish marrë

Shko poshtë

Autori: Kineastin e vrava për borxhin që më kish marrë  Empty Autori: Kineastin e vrava për borxhin që më kish marrë

Mesazh nga ♛Melody♛ Fri Jun 14, 2013 8:43 pm

Autori: Kineastin e vrava për borxhin që më kish marrë  66218_1



  • Prokuroria e Tiranës ka përfunduar hetimet dhe dorëzuar për gjykim dosjen ndaj  Halit Shahinit, ndaj të cilit është ngritur akuza e vrasjes me paramendim, pasi qëlloi me një plumb në kokë producentin, pas një zënke në lokalin e këtij të fundit në rrugën “Siri Kodra”. Në dosjen e prokurorisë thuhet se motivi i vrasjes janë mosmarrëveshjet për shkak të borxhit prej 100 mijë dollarësh, që producenti Barçi i kishte të pandehurit Shahini.



Familjarët e Barçit, patën deklaruar për njw tw pwrditwshme se i afërmi i tyre nuk ishte vrarë për punë borxhi.
I pandehuri Halit Shahini është njohur me viktimën Bujar Barçi, që prej vitit 2001. Pas njohjes kanë biseduar e vendosur që të investonin sëbashku në fushën e ndërtimit. Nga viktima është marrë përsipër të gjendej trualli për ndërtim, ndërsa nga i pandehuri të gjendeshin paratë për blerjen e truallit dhe fillimin e ndërtimeve.


Marrëveshja mes tyre është materializuar dhe me kalimin e një shume prej 100 mijë dollarë, nga i pandehuri tek viktima. Bujar Barçi, nuk i ka përdorur paratë për qëllimin për të cilin i kishte marrë.
Në 12 shkurt 2013, Shahini ka shkuar i armatosur në lokalin ku punonte viktima në rrugën “Siri Kodra”. Aty e ka gjetur viktimën vetëm në lokal dhe ka biseduar ashpër me të për punën e parave të pakthyera. Mandej e ka qëlluar atë mbrapa kokës me armën e zjarrit pistoletë dhe është larguar nga vendi i ngjarjes./alb-observer.com/


♛Melody♛
♛Melody♛

Autori: Kineastin e vrava për borxhin që më kish marrë  Coolte21

Shteti Shteti : Autori: Kineastin e vrava për borxhin që më kish marrë  Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi