AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Skandali i përgjimeve në SHBA, NSA përgjoi edhe Shqipërinë

Shko poshtë

Skandali i përgjimeve në SHBA, NSA përgjoi edhe Shqipërinë  Empty Skandali i përgjimeve në SHBA, NSA përgjoi edhe Shqipërinë

Mesazh nga ♛Melody♛ Tue Jun 11, 2013 11:05 pm





Agjencia Amerikane e Sigurisë Kombëtare, NSA ka përgjuar edhe vendin tonë.

Por një hartë e publikuar nga gazeta prestigjioze britanike “The Guardian” tregon se Shqipëria është një prej vendeve më pak të përgjuara nga kjo agjenci.

Në këtë hartë tregohen me ngjyrë të kuqe vendet që janë përgjuar më shumë, të cilat janë Irani, i ndjekur nga Pakistani, Jordania, Egjipti dhe India, kjo për shkak të konflikteve në këto zona. Në këtë hartë Shqipëria është në ngjyrë jeshile, ndërsa Kosova ka ngjyrë më të hapur, në portokalli që tregon se është përgjuar dhe mbikëqyrur më shpesh nga NSA, Agjencia Amerikane e Sigurisë Kombëtare.

Të dhënat e publikuara nga ‘The Gurdian’, të cilat erdhën pas rrjedhjes ë informacionit nga ish-agjenti i kësaj agjencie, Edward Snowden përfshijnë rreth 79 bilionë të dhëna të grumbulluara nga rrjetet kompjuterike në mbarë botën.(gazeta-Shqip)
♛Melody♛
♛Melody♛

Skandali i përgjimeve në SHBA, NSA përgjoi edhe Shqipërinë  Coolte21

Shteti Shteti : Skandali i përgjimeve në SHBA, NSA përgjoi edhe Shqipërinë  Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi