AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sheiku padit “Forbes”, i uli pasurinë në 20 miliardë dollarë

Shko poshtë

Sheiku padit “Forbes”, i uli pasurinë në 20 miliardë dollarë Empty Sheiku padit “Forbes”, i uli pasurinë në 20 miliardë dollarë

Mesazh nga ♛Melody♛ Fri Jun 07, 2013 10:18 pm

Sheiku padit “Forbes”, i uli pasurinë në 20 miliardë dollarë Sheiku-217x300
Një princ saudit ngriti një padi ndaj revistës “Forbes”, pasi në klasifikimin e saj të personave më të pasur në botë, vlerësoi pasurinë e tij “me vetëm” 20 miliardë dollarë.

Princi Alwaleed bin Talal, në bazë të këtij klasifikimi është personi i 26 më i pasur i botës, por ai pretendon se pasuria e tij reale është 30 miliardë, duke u future ne 10-she.

Duke “nënvlerësuar” pasurinë e tij me dhjetë miliardë dollarë, princi do të kërkojë korrektimin e renditjes dhe një dëmshpërblim, me argumentin se “varfërimi fiktiv” i ka dëmtuar imazhin.

Bin Talal, i cili zotëron fitime të mëdha nga puset e naftës në Arabinë Saudite, ka gjithashtu aksione në disa prej kompanive më të mëdha të botës, si “Apple”, “Facebook”, “Twitter” apo në koorporatën e Rupert Murdoch.

Midis pronave të tij të shumta përfshihen hotelet “Savoy” dhe “Plaza” në Nju Jork, si dhe rrjeti i hoteleve “Four Seasons”,transmeton “TCh” . P.K


♛Melody♛
♛Melody♛

Sheiku padit “Forbes”, i uli pasurinë në 20 miliardë dollarë Coolte21

Shteti Shteti : Sheiku padit “Forbes”, i uli pasurinë në 20 miliardë dollarë Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi