AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Historia rrënqethëse e një nëne…Sepse nuk ka dashuri të dytë!

Shko poshtë

Historia rrënqethëse e një nëne…Sepse nuk ka dashuri të dytë! Empty Historia rrënqethëse e një nëne…Sepse nuk ka dashuri të dytë!

Mesazh nga ♛Melody♛ Tue Jun 04, 2013 1:19 am

Historia rrënqethëse e një nëne…Sepse nuk ka dashuri të dytë! Nena
Doktorët i treguan prindërve se vajza e tyre e porsalindur do të jetonte vetëm pak minuta. Sipas tyre, Rachel-it i kishin mbetur vetëm pak minuta jetë ngaqë zemra e saj pulsonte vetëm 1 herë në 10 sekonda. “Nuk doja që të vdiste duke ndjerë të ftohtin,- tregon e ëma,- ndaj e vendosa në gjoksin tim, për t’u ngrohur pakëz”. Kaq pak dhe ndodhi e pabesueshmja: lëkura e mamasë jo vetëm që e ngrohu vajzën e vogël, por bëri madje që zemra e saj të pulsonte më shpesh. Rachel nisi të marrë frymë normalisht. Sipas mjekëve pritej që jeta e saj të mbyllej nga çasti në çast por jo. Prindërit s’po e besonin. Doktorët jo e jo. Vajza nisi të qajë. Iu kthye ngjyra dhe u ngroh. Instikti i nënës dhe dashuria e saj? Një mrekulli nga Zoti? Mjekët u dorëzuan para pyetjeve dhe kjo ka pak rëndësi. Vlen më shumë fakti që Rachel sot është shëndoshë e mirë në shtëpinë e saj. “Fle gjumë me orë të tëra, është fëmijë i qetë”, – tregon e ëma. Ajo nuk është e lumtur. Është më shumë se kaq. Është bërë me tre fëmijë dhe i ka ridhënë jetë vajzës së saj. Ja pse ka gjithnjë shpresë. Mos e prit shpresën! Mbaje gjallë sepse atëherë kur nuk e pret, jeta mund të të buzëqeshë. Epo askush nuk i di ca ligje apo rregulla… Të paktën në këtë botë jo!
♛Melody♛
♛Melody♛

Historia rrënqethëse e një nëne…Sepse nuk ka dashuri të dytë! Coolte21

Shteti Shteti : Historia rrënqethëse e një nëne…Sepse nuk ka dashuri të dytë! Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi