AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ja çfarë shkakton pirja e duhanit në mëngjes!

Shko poshtë

Ja çfarë shkakton pirja e duhanit në mëngjes!  Empty Ja çfarë shkakton pirja e duhanit në mëngjes!

Mesazh nga ♛Melody♛ Fri May 31, 2013 6:27 pm

Ja çfarë shkakton pirja e duhanit në mëngjes!  Early-morning-smoker-370x279Duhani mbetet shkaku kryesor i vdekjeve të parandalueshme, ky është përfundimi që ka bërë të ditur Organizata Botërore e Shëndetësisë. Kjo organizatë vlerëson se 6 milionë vetë vdesin çdo vit nga sëmundje që lidhen me duhanin, pjesa më e madhe në vende me të ardhura të ulëta dhe të mesme. Besoj se çdokush ka njohuri rreth rreziqeve dhe pasojat që sjell pirja e duhanit për shëndetin tonë, por studimet e reja tregojnë se, kur pi duhan, sapo zgjohesh në mëngjes, rreziku mund të jetë edhe më i madh. Për personat që ndezin cigare, sapo zgjohen në mëngjes, në lidhje me këtë problem është bërë një studim i ri nga studiuesit e universitetit “Penn State”. Sipas këtij studimi, personat, të cilët ndezin cigare, sapo zgjohen nga gjumi janë më të prirur që të preken nga kanceri i mushkërive ose i gojës./arenashqiptare
♛Melody♛
♛Melody♛

Ja çfarë shkakton pirja e duhanit në mëngjes!  Coolte21

Shteti Shteti : Ja çfarë shkakton pirja e duhanit në mëngjes!  Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi