AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spastrohet edhe ushtria: Nishani shkarkon gjeneralin që u propozua nga Kadare për president

Shko poshtë

Spastrohet edhe ushtria: Nishani shkarkon gjeneralin që u propozua nga Kadare për president Empty Spastrohet edhe ushtria: Nishani shkarkon gjeneralin që u propozua nga Kadare për president

Mesazh nga ♛Melody♛ Wed May 29, 2013 10:31 pm

Spastrohet edhe ushtria: Nishani shkarkon gjeneralin që u propozua nga Kadare për president Lleshi-300x225Me anë të një dekreti të datës 21 maj, presidenti Bujar Nishani ka urdhëruar shkarkimin nga detyra të gjeneral Sandër Lleshit i cili rreth një vit më parë ishte propozuar nga shkrimtari i njohur Ismail Kadare për president. Sipas mediave që kanë bërë public dekretin, ai ka vetëm dy rreshta dhe në të nuk ka asnjë argument se përse shkarkohet nga detyra e zv/shefit të Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura. Mësohet se gjenerali ka marrë dekretin e shkarkimit të tij thuajse në rrugë informale, kurse në faqen zyrtare të presidencës është e pamundur të gjesh dekretin që shkarkon zyrtarin e lartë të Ministrisë së Mbrojtjes. Vetë gjenerali thotë se është ndjerë i çuditur mbi dekretin që urdhëron shkarkimin e tij: “ E vërteta është se më ketë dekret unë jam njohur në mënyrë jozyrtare, thuajse në rrugë informale. Nuk di ç’të them. Jam krejtësisht i habitur për sa ka ndodhur. Në të nuk ka asnjë argument përse për lirojnë nga funksionet e mia në Ministrinë e Mbrojtjes”/alb-observer.com/
♛Melody♛
♛Melody♛

Spastrohet edhe ushtria: Nishani shkarkon gjeneralin që u propozua nga Kadare për president Coolte21

Shteti Shteti : Spastrohet edhe ushtria: Nishani shkarkon gjeneralin që u propozua nga Kadare për president Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi