AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Diçka rreth sheqerit që nuk dinit dhe do t’ju befasoj!

Shko poshtë

Diçka rreth sheqerit që nuk dinit dhe do t’ju befasoj! Empty Diçka rreth sheqerit që nuk dinit dhe do t’ju befasoj!

Mesazh nga ♛Melody♛ Tue May 28, 2013 3:41 am

Diçka rreth sheqerit që nuk dinit dhe do t’ju befasoj! Sugar-300x225Deri më tani ju e dinit që sheqeri duhet të konsumohet sa më pak të jetë e mundur, ngaqë ka shumë… kalori!
Por një studim i ri, vjen të shtoj dhe një arsye tjetër më të fuqishme, për të cilën ne duhet ti themi “JO” sheqerit, pasi hulumtimi tregoi se sheqeri ndikon në plakjen e parakohshme të njeriut.

Ndërsa kaq, sado e çuditshme që t’ju duket rezultati tregoi se glukoza dëmton rëndë proteinat dhe dëmton lëkurën.
Më konkretisht glycosylation indeve është fajtor për 50% të plakjes së perceptuar.
Ndaj kujdes, tashmë jemi në prag të stinës së verës dhe do duhet të bëni kujdes dhe të shmangni konsumonim e tepërt të sheqerit, ose të paktën konsum me rregull!/alb-observer.com/
♛Melody♛
♛Melody♛

Diçka rreth sheqerit që nuk dinit dhe do t’ju befasoj! Coolte21

Shteti Shteti : Diçka rreth sheqerit që nuk dinit dhe do t’ju befasoj! Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi