AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Meta,Berishës:Karrigen merre me vete si Walesa. Gjinushi? Do përballojmë shpenzimet për karrige tjetër

Shko poshtë

Meta,Berishës:Karrigen merre me vete si Walesa. Gjinushi? Do përballojmë shpenzimet për karrige tjetër Empty Meta,Berishës:Karrigen merre me vete si Walesa. Gjinushi? Do përballojmë shpenzimet për karrige tjetër

Mesazh nga ♛Melody♛ Wed May 22, 2013 10:41 pm

Meta,Berishës:Karrigen merre me vete si Walesa. Gjinushi? Do përballojmë shpenzimet për karrige tjetër Ilir-Meta-LSI-300x165TIRANË- Kreu i LSI-së, Ilir Meta ka sqaruar edhe njëherë se edhe pas deklaratës së Nasip Nacos, se nuk ka asnjë konfuzion në kampin opozitar, përkundrazi gjithcka ecën në sintoni të plotë.
Në një konferencë për shtyp, pas interesit të medias, Meta i është përgjigjur deklaratës së Berishës për karrigen e kryeministrit dhe asaj që Gjinushi ka thënë në intervistën e dhenë për Panorama, ku ka theksuar se më mirë Berisha se ai kryeministër.
“Sot opozita synon të arrijë 80 mandate në shkallë vendi dhe të fitojë me diferencë 200 mijë vota që është plotësisht e mundshme. Për cështjen në fjalë përgjigja më e mirë është e zgjidhur, e zgjidh kushtetuta, vota e shqiptarëve. Për premtimin e doktorit se unë s’ia marr dot karrigen dhe ai se lëshon dot, propozoj kompromis tjetër, ai nuk ka ca bën do e lëshojë zyrën se do e respektoj vullnetin e sovranit, por karrigen ta marrë me vete në shtëpi, apo PD, si ka bërë edhe idhulli i tij Les Walesa, kur humbi zgjedhjet”- tha Meta.
Ndërkohë në përgjigje të Gjinushit, Meta nuk ka bërë shumë komente duke deklaruar: “Nëse Gjinushi do ketë ndonjë shqetësim për këtë cështje ne do angazhohemi si LSI për shpenzimet për ndonjë karrige tjetër”- tha ai./panorama
♛Melody♛
♛Melody♛

Meta,Berishës:Karrigen merre me vete si Walesa. Gjinushi? Do përballojmë shpenzimet për karrige tjetër Coolte21

Shteti Shteti : Meta,Berishës:Karrigen merre me vete si Walesa. Gjinushi? Do përballojmë shpenzimet për karrige tjetër Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi