AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Krijesë misterioze në Egjipt, varroset me nderet e një Faraoni! (video)

Shko poshtë

Krijesë misterioze në Egjipt, varroset me nderet e një Faraoni! (video) Empty Krijesë misterioze në Egjipt, varroset me nderet e një Faraoni! (video)

Mesazh nga ♛Melody♛ Tue Apr 30, 2013 7:30 pm

Krijesë misterioze në Egjipt, varroset me nderet e një Faraoni! (video) Vid-300x225Krijesa u zbulua në një varr në rajonin Lachoul të Egjiptit nga Profesor Victor Lübeck i Universitetis të Pensilvanisë …
Profesori amerikan, tha se krijesa e mistershme u zbulua në një piramidë të vogël të Faraonit, Senusret B.
“Mumia i ngjan një qenie jashtëtokësore dhe daton më shumë se dy mijë vjet më parë, ngjan më shumë me një antropoid. Ka kokë të madhe, sy të mëdhenj dhe një trup të vogël dhe të hollë”, deklaroi zëdhënësi i muzeut të Egjiptit.
Profesor Victor Lubeck, beson se relika u balsamos me kujdes dhe u vendos në piramidë, gjë kjo që vërteton se i vdekuri kishte kaluar nga të gjitha ritualet dhe proceduar përkatëse që aplikohen në raste të tilla në Egjipt. “Trupi i të vdekurit u varros me një respekt të madh dhe kujdes, si dhe shoqërohet nga një sërë sendesh të çuditshme. Ka mbishkrime funerali që tregojnë se ai ishte një këshilltar i Faraonit dhe solli Oirounet, që do të thotë “Aster” ose se erdhi nga yjet”, deklaroi profesori.
Madje, përreth tij u gjendën sende të cilat arkeologët nuk mund ti shpjegonin!/alb-observer.com/


♛Melody♛
♛Melody♛

Krijesë misterioze në Egjipt, varroset me nderet e një Faraoni! (video) Coolte21

Shteti Shteti : Krijesë misterioze në Egjipt, varroset me nderet e një Faraoni! (video) Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi