AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gabim kompjuterik, udhëtimi për në Hawai falas

Shko poshtë

Gabim kompjuterik, udhëtimi për në Hawai falas Empty Gabim kompjuterik, udhëtimi për në Hawai falas

Mesazh nga ♛Melody♛ Sun Sep 15, 2013 2:46 am

Gabim kompjuterik, udhëtimi për në Hawai falas 91557

[*]Një surprizë e papritur ka ndodhur për udhëtarët e United Airlines, të cilët kishin prenotuar on-line një udhëtim nga Los Angeles, për në Hawaii dhe kishin parë që bileta e tyre për një këtë udhëtim, kushtonte 0 dollarë. 

Pasagjerët, teksa prenotonin on-line udhëtimin e tyre, në momentin që do të bënin pagesën, kanë zbuluar se udhëtimi i tyre ishte pothuajse falas. 

Zero dollarë për tarifën e udhëtimit dhe pak dollarë për taksa e komisione aeroportuale, e gjitha kjo, për shkak të një defekti të sistemit kompjuterik të prenotimeve on-line.
Bëhet fjalë për një udhëtim nga Los Angeles për në Hawaii, me disa ndalesa të ndërmjetme, që kushton rreth 800 dollarë, por që këtyre pasagjerëve, u kushtoi më pak se 10 dollarë. 

Edhe pse kjo ofertë, u shkatua nga një gabim kompjuteri, sipas BBC-së, United Airlines, një nga Kompanitë Ajrore më të mëdha amerikane, nëpërmjet rrjetit social Twitter, u bëri të ditur pasagjerëve që biletat e prenotuara me atë tarifë, do të ishin të vlefshme, për të kryer udhëtimin. 

Gjithashtu, Kompania United Airlines, më pas i bllokoi blerjen e biletave on-line.

Bob Stokas nga Chicago, një nga udhëtarët fatlumë, për NBC, tha se nuk e priste që një biletë, nga dhe për Los Angeles të kushtonte më pak se 10 dollarë, për person, ai u shpre se ishte shokuar dhe surprizuar në të njëjtën kohë. - See more at: http://www.shqiptarja.com/metronews/2729/gabim-kompjuterik-udhetimi-per-ne-hawai-falas-177012.html#sthash.Tfk4fgjv.dpu
f
♛Melody♛
♛Melody♛

Gabim kompjuterik, udhëtimi për në Hawai falas Coolte21

Shteti Shteti : Gabim kompjuterik, udhëtimi për në Hawai falas Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi