AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Meshkujt pëlqejnë Golf-in, femrat Mercedes-in!

Shko poshtë

Meshkujt pëlqejnë Golf-in, femrat Mercedes-in!  Empty Meshkujt pëlqejnë Golf-in, femrat Mercedes-in!

Mesazh nga ♛Melody♛ Sun Aug 04, 2013 6:36 pm

Meshkujt pëlqejnë Golf-in, femrat Mercedes-in!  A_vs_gti-370x290




Makinat e tipit Golf janë më të preferuara për qytetarët e tri komunave të Kosovës. Ky është rezultat i një hulumtimi të realizuar në Prishtinë, Kamenicë dhe Gjakovë nga një grup studentësh të Kolegjit “Pjetër Budi”, në kuadër të punës së tyre hulumtuese-shkencore. Këto lloj makinash preferohet nga 37 për qind e të anketuarve, pasuar nga 23 për qind që pëlqejnë veturat Mercedes, 18 për qind BMW dhe 15 për qind Audi. 39 për qind e tyre kanë radhitur si arsye të parë preferencat e tyre për makinat ekonomike, ndërsa 32 për qind kanë menduar për shpejtësinë. Më shumë se gjysma e të anketuarve (58 për qind) preferojnë makinat me naftë, ndërsa 39 për qind me benzene. Theksojmë se ngjyra e zezë është më e pëlqyera nga 42 për qind e masës. Kujdes, ndryshon puna kur bëhet fjalë për preferncat gjinore. Meshkujt më së shumti i pëlqejnë makinat e tipit Golf (39 për qind), pasuar nga ato Mercedes (21 për qind), femrat më shumë janë të apasionuara për makinat e tipit Mercedes (33 për qind), pasuar nga Golf e BMW (nga 22 për qind).
♛Melody♛
♛Melody♛

Meshkujt pëlqejnë Golf-in, femrat Mercedes-in!  Coolte21

Shteti Shteti : Meshkujt pëlqejnë Golf-in, femrat Mercedes-in!  Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi