AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ja veprimi i mashkullit, që e bën femrën të bjerë në duart e tij

Shko poshtë

Ja veprimi i mashkullit, që e bën femrën të bjerë në duart e tij  Empty Ja veprimi i mashkullit, që e bën femrën të bjerë në duart e tij

Mesazh nga ♛Melody♛ Sat Jul 27, 2013 10:18 pm

Ja veprimi i mashkullit, që e bën femrën të bjerë në duart e tij  124-370x290




Buzëqeshja e mashkullit është arma më e mirë e tij e joshjes. Një studim spanjoll ka treguar se meshkujve u mjafton një buzëqeshje për të shtënë femrën në duart e tyre.
Tre eksperimente të studiuesve kanë vërtetuar se mënyra se si buzëqesh mashkulli ndikon direkt në tërheqjen e femrës.
Studimi i kryer nga Universita di Granada në Spanjë, zbuloi se femrat tregohen më të gatshme ndaj një mashkulli që u buzëqesh, citon noa.
Sipas Patti Wood, eksperte e gjuhës së trupit, rezultatet flasin qartë, duke treguar se bazuar në gjuhën e trupit të meshkujve, femrat i merrnin më lehtësisht vendimet.
Edhe pse mund të mos ketë përputhje mes asaj që mashkulli thotë dhe asaj që mashkulli mendon, gjuha e trupit është vendimtare për të bindur femrën.
zakonisht buzëqeshja përdoret si armë e fortë nga ana e atyre meshkujve që duan të bindin një femër.
♛Melody♛
♛Melody♛

Ja veprimi i mashkullit, që e bën femrën të bjerë në duart e tij  Coolte21

Shteti Shteti : Ja veprimi i mashkullit, që e bën femrën të bjerë në duart e tij  Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi