AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A ka mashkull perfekt?

Shko poshtë

A ka mashkull perfekt? Empty A ka mashkull perfekt?

Mesazh nga ♛Melody♛ Sat Jul 20, 2013 3:26 am

A ka mashkull perfekt? Mashkulliperfekt


Cilat janë karakteristikat që ka një mashkull perfekt? Sipas një studimi, nëse perfeksioni ekziston, atëherë meshkujt që përmbushin këtë përkufizim janë ata 40-vjeçare, që kanë ende një paraqitje rinore, arritje të rëndësishme në karrierë dhe një formim elitar. 


Anketimi u krye nga revista “Vanity-Fair”, e cila pyeti 1 168 britanikë në moshë të rritur mbi cilësitë që besojnë se janë të rëndësishme tek njëmashkull. 




Në krye të listës, me 35% ishte edukimi dhe pjekuria që një mashkull ka arritur. 28% të të anketuarve vlerësonin më shumë qënien punëtorë, ndërsa 27% xhentilesën. Në vetëm 1% të rasteve, në krye të listës së të anketuarvevendosej sportiviteti dhe trupi atletik.
Të pyetur mbi moshën në të cilën mashkulli arrin përsosmërinë më të lartë në jetën e tij, shumica e të anketuarve zgjodhën periudhën “rreth të 40-tave”, ndërsa mes personazheve të famshëm që u servirën për të përzgjedhur, i pari për atë që përfaqëson në rolin e tij u zgjodh Patrick Dempsey, i cili luan rolin e Derek tek “Gray’s Anatomy”.


Indirekt, një provë kjo se punët më prestigjioze, si ajo e doktorit, vlerësohen më shumë prej shoqërisë së sotme.


 
♛Melody♛
♛Melody♛

A ka mashkull perfekt? Coolte21

Shteti Shteti : A ka mashkull perfekt? Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi