AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kinë, shpiken çorapet me qime për të mbrojtur femrat nga përdhunimet

Shko poshtë

Kinë, shpiken çorapet me qime për të mbrojtur femrat nga përdhunimet Empty Kinë, shpiken çorapet me qime për të mbrojtur femrat nga përdhunimet

Mesazh nga ♛Melody♛ Thu Jun 20, 2013 5:33 am

Kinë, shpiken çorapet me qime për të mbrojtur femrat nga përdhunimet Article-2344134-1A650A4C000005DC-31_634x546-300x258

Përdhunimet masive në Kinë i kanë shtyrë kinezët të shpikin një mënyrë për të shmangur këtë fenomen. Ata kanë menduar shpikjen e çorapeve me qime që këmbet e femrave të duken si këmbët e një mashkulli.
Këto fotografi të postuara në blogun kinez “Sina Weibo” kanë bërë xhiron e botës duke sjellë reagime nga më të ndryshmet. Disa persona i kanë konsideruar këto çorape tepër seksi, ndërsa disa të tjerë mendojnë se ato janë të panevojshme, pasi mjafton që femrat të veshin pantallona.
“Daily Mail” shkruan se këto çorape janë dizanjuar për të ndihmuar gratë që të shmangin vëmendjen e padëshiruar mashkullore. Komentet kanë qënë nga më të ndryshmet, dikush shkruan se një alternativë më e lirë do të ishte që femrat të mos depiloheshin.
 
 
 
Kinë, shpiken çorapet me qime për të mbrojtur femrat nga përdhunimet Article-2344134-1A63E40F000005DC-93_634x718-264x300
♛Melody♛
♛Melody♛

Kinë, shpiken çorapet me qime për të mbrojtur femrat nga përdhunimet Coolte21

Shteti Shteti : Kinë, shpiken çorapet me qime për të mbrojtur femrat nga përdhunimet Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi