AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zhaneta Saliu: Do të jem zëri i gruas çame

Shko poshtë

 Zhaneta Saliu: Do të jem zëri i gruas çame Empty Zhaneta Saliu: Do të jem zëri i gruas çame

Mesazh nga ♛Melody♛ Fri Jun 14, 2013 11:11 pm

Kandidatja e AP ne Durres, Saliu: Do përfaqësoj pa u lëkundur amanetin e të parëve tanë
 
Tënderuar miq të ftuar dhe bashkëpunëtor! Të nderuar prindër, nëna vëllezër tëÇamërisë martire! Ndihem e mbushur me emocion dhe mirënjohje sot përpara jush,ndihem e nderuar që jemi bashkë në këtë ngjarje kaq të rëndësishme për mua.Prania juaj më ngarkon me përgjegjësi të jashtëzakonshme, me detyrimin për tëshpërblyer besimin dhe votën tuaj.
Prejshumë vitesh kemi qenë bashkë në krye të përpjekjeve dhe për zgjidhjen eçështjes çame. Kemi punuar me ndershmëri me sinqeritet dhe në mënyrë dinjitozeqë kjo çështje asnjëherë të mos deformohet, të mos përdoret e privatizohet përinteresa personale të individëve apo grupimeve të caktuara, por të përdoret nëinteresin e komuniteti çam, në interesin e të gjithë popullit shqiptar.
Duatë falënderoj Partinë Aleanca Popullore, këtë forcë të re politike që po rritetme shpejtësi të pazakontë në të gjithë qarqet duke shpërndarë besimin e munguarte komuniteti çam e më gjerë. Dua ta falënderoj për angazhimin me të cilinështë angazhuar për realizimin e qëllimeve tona të përbashkëta si një shpresëreale dhe e sinqertë. Dua ta falënderoj për seriozitetin.
Meprogramin e saj Aleanca Popullore ka marrë në dorë seriozisht vendosjen eçështjes çame mbi themele të forta, mbi baza reale dhe në rrugë ligjore, jo meteori false e me fjalë boshe. Unë dhe gratë e tjera të Aleancës Populloresynojmë të jemi përfaqësuese serioze të gruas çame, të gruas në karrierë, tënënës dhe qytetares, që nuk mund të jetë indiferente ndaj mënyrës se siqeveriset sot vendi, si bëhet e pasigurt e ardhmja e fëmijëve tanë. Të flasëshpër veten në publik nuk është e lehtë, sikurse nuk ka qenë e lehtë rruga që mëështë dashur të përshkruaj për të arritur deri këtu përpara jush.
TeAleanca Popullore unë rigjeta besimin për të koordinuar gjithë energjitë dheforcat e mia në kauzën tonë kryesore, zgjidhjen e çështjes çame. Por edhe përtë ndikuar në mënyrë sa më të efektshme në politikën dhe zhvillimin e vendit.Aleanca Popullore e ka të shprehur qartë në programin e saj vëmendjen e veçantëqë i kushton gruas. Nuk mund të ketë progres në shoqëri nëse gjysma e saj nukka zhvillimin e duhur.
Unëdo të jem në parlamentin e ardhshëm zëri i gruas çame. Mendja juaj, syri juaj,shpirti juaj, sakrifica juaj, dhe do të punoj fortë në të gjitha projektetpolitike që parashikon programi ynë elektoral. Do të përfaqësoj pa u lëkundurasnjëherë amanetin e të parëve tanë, do të jem gjithmonë pranë jush, do të jemnjë derë e hapur ku do të mund të trokisni në çdo kohë, do të jem pranështëpive tuaja, do të jem pranë nënave dhe motrave të Çamërisë.
Dotë maksimalizoj përpjekjet e mia ashtu siç kam bërë deri tani, të zgjidhimproblemin e punësimit të familjeve në nevojë në të gjithë sektorët, si në atëpublik ashtu edhe në atë privat. Do të punojmë për të rigjallëruar traditat mëtë mira çame, por jo vetëm çame, të punës së dorës, në mënyrë që të mund tëtregtojmë produktet tona origjinale. Do të luftoj për emancipimin e grave dhevajzave tona për një pjesëmarrje më të gjerë aktive në vendimmarrje, në jetënshoqërore politike dhe ekonomike.
Dotë nxisin sipërmarrjen e grave në biznes duke kërkuar lehtësira fiskale për to.Do të bashkëpunojmë dhe do të shkëmbejmë vlera dhe përvoja me organizatat egrave europiane. Do të jem pranë komunitetit duke lobuar e punuar për ngritjene infrastrukturës urbane në territoret ku jetojmë.
Tënderuar motra dhe vëllezër, nga kjo foltore u bëj thirrje të gjithëintelektualëve, politikanëve, figurave publike të heqin maskat dhe ta trajtojnëçështjen çame si një çështje reale, si një domosdoshmëri dhe nevojë e kohës qëkërkon zgjidhje. Të mos mbetemi në diskutime kafenesh, por ta ngremë zërin nëtë gjitha instancat kombëtare dhe ndërkombëtare. Motra dhe vëllezër, unë dhebashkëpunëtoret e mi kemi vendosur ta çojmë përpara në mënyrë të pandalshme këtëvepër kaq të rëndësishme për të gjithë për Shqipërinë.
Përmua si grua kjo iniciativë nuk është një peshë e lehtë. Por atë do të ma bëjnëtë tillë bijtë dhe nipërit e Çamërisë, do të ma lehtësojnë nënat, motrat dhevajzat çame, që në një kohë kaq të shkurtër janë shfaqur si një “ortek” ifuqishëm në përkrahje të Aleancës Popullore. Rroftë populli shqiptar, rroftëpopulli i Çamërisë! Votoni Aleancën Popullore, votoni nr.3.   
 
 Zhaneta Saliu: Do të jem zëri i gruas çame 419146_399256540188201_1132313070_n
♛Melody♛
♛Melody♛

 Zhaneta Saliu: Do të jem zëri i gruas çame Coolte21

Shteti Shteti :  Zhaneta Saliu: Do të jem zëri i gruas çame Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi