AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Misteret E Vrasjeve Të 10 Yjeve Të Hip Pop-It

Shko poshtë

Misteret E Vrasjeve Të 10 Yjeve Të Hip Pop-It Empty Misteret E Vrasjeve Të 10 Yjeve Të Hip Pop-It

Mesazh nga ♛Melody♛ Tue Jun 04, 2013 2:31 am

Misteret E Vrasjeve Të 10 Yjeve Të Hip Pop-It 1I lindur në Jug të londrës, Smiley Culture i përçoi botës muzikë që shërbeu për të hequr “dallimet gjuhësore” ndërmjet gjuhës Britanike dhe dialektit Xhamajkan. Muzika e tij fliste për tensionin social, që bëri që ai të nënshkruante një marrëveshje me studion London Fashion Rekords. Shumë shpejt, ai nxorri hitin për të cilin është më shumë i njohur, “Police Officer”, ku tregohet historia e arrestimit dhe lirimit të tij, për shkak të statusit të tij të famshëm. Ndërkohë që përpjekjet e tij për të nxjerrë këngë të tjera hit dështuan, stili i tij influencoi shumë rreper të tjerë. Ai u akuzua për posedim dro ge. Kur policët shkuan në shtëpinë e tij me një mandat kërkimi, oficerët deklaruan se ai vrau veten në moshën 48 vjeçare. Megjithatë, publiku ka qenë dyshues rreth këtij fakti, dhe ende ka pyetje se kush mund të jetë vrasësi i tij.“Tirana Observer”.



Legjenda Tupac
Ata që e njohën që në vogëli, e mbajnë mend atë në Majami si roje, si ndihmëskuzhinier në një pikë “McDonald’s”-i në Ohio dhe si shërbyes fetar në një bashkësi religjioze lokale në Luiziana. Për disa fanatikë të Hip Hop-it, prodhimtaria e tij në këtë fushë muzikore është për t’u përshëndetur dhe e paparë. I mallkuar për të jetuar gjithnjë në emigrim, ai akoma shet rregullisht albume, edhe pse ka dhjetë vjet që ka vdekur. Të fundit sa ishte gjallë e shiti pikërisht më 13 shtator 1996, pa mbajtur parasysh këtu një sasi të pamasë kolonash zanore për filma. Më parë, Tupac nxirrte në treg pesë CD dhe përjetonte 13 milionë kopje të shitura. Pas vdekjes, ky numër u pesëfishua.

♛Melody♛
♛Melody♛

Misteret E Vrasjeve Të 10 Yjeve Të Hip Pop-It Coolte21

Shteti Shteti : Misteret E Vrasjeve Të 10 Yjeve Të Hip Pop-It Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi