AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nuk u ftua Jahjaga, Nishani nuk merr pjesë në Samitin e Ohrit: Jam i zhgënjyer

Shko poshtë

Nuk u ftua Jahjaga, Nishani nuk merr pjesë në Samitin e Ohrit: Jam i zhgënjyer Empty Nuk u ftua Jahjaga, Nishani nuk merr pjesë në Samitin e Ohrit: Jam i zhgënjyer

Mesazh nga ♛Melody♛ Wed May 29, 2013 7:57 am

Nuk u ftua Jahjaga, Nishani nuk merr pjesë në Samitin e Ohrit: Jam i zhgënjyer Jahjaga-Nishani-300x168
TIRANE- Presidenti i Republikës së Shqipërisë Bujar Nishani nuk do të marrë pjesë në Samitin e Krerëve të Shteteve të SEECP, që do të zhvillohet në Ohër më datë 1-2 qershor 2013.
Sipas Zyrës për Shtyp të Presidencës, shkak për këtë vendim është bërë mosftesa e Presidentes së Kosovës, Atifete Jahjaga.
Jahjaga, nuk është ftuar të marrë pjesë në këtë eveniment, në kundërshtim me frymën e bashkëpunimit dhe të dialogut që mbizotëron në rajon dhe që lehtëson arritjen e synimit të përbashkët, atë të integrimit evropian, thekson Presidenca shqiptare.
“Shpreh zhgënjimin lidhur me kushtëzimin destruktiv që i bëhet pjesëmarrjes dhe përfaqësimit të vendeve të rajonit në Samitin e Ohrit, një veprim i paprecedentë dhe në kundërshtim të plotë me të gjitha marrëveshjet dhe parimet e lartpërmendura; si edhe frymën e dialogut e bashkëpunimit në rajon. Në kushtet e thyerjes së atmosferës së mirëbesimit dhe të respektit reciprok, me keqardhje njoftoj vendimin për të mos marrë pjesë në Samitet e Ohrit të datave 1 dhe 2 qershor.”- theksohet më tej ne deklarate.
Deklarata e plotë e Presidentit, Nishani/panorama
♛Melody♛
♛Melody♛

Nuk u ftua Jahjaga, Nishani nuk merr pjesë në Samitin e Ohrit: Jam i zhgënjyer Coolte21

Shteti Shteti : Nuk u ftua Jahjaga, Nishani nuk merr pjesë në Samitin e Ohrit: Jam i zhgënjyer Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi