AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

31 tetori është festa e Halloween, ja disa 'kunguj të frikshëm'

Shko poshtë

31 tetori është festa e Halloween, ja disa 'kunguj të frikshëm'  Empty 31 tetori është festa e Halloween, ja disa 'kunguj të frikshëm'

Mesazh nga ♛Melody♛ Wed Oct 30, 2013 7:55 pm

31 tetori është festa e Halloween, ja disa 'kunguj të frikshëm'  97717

Si çdo vit më 31 tetor Halloween është festa që organizohet në çdo vend të botës. Halloween është festa tradicionale amerikane dhe që më pas është përhapur me shpejtësi në çdo vend.


Fëmijë e të rritur vishen me veshje të tilla që simbolizon largimin e shpirtrave të këqij. Ajo që mund të cilësohet si simboli i kësaj feste është kungulli.

Një skulptor nga SHBA ka krijuar disa fytyra të çuditshme për festën e Halloween-it. Skulptori Villifane që ka realizuar disa prej skulpturave tha se jo të gjithë prej kungujve duken mirë, por shtoi se aspekti më i rëndësishëm është pesha.



31 tetori është festa e Halloween, ja disa 'kunguj të frikshëm'  97715


Villifane tha gjithashtu se e zbuloi talentin e tij rastësisht dhe sot jep mësim për artin në një shkollë në vendlindjen e tij. Tashmë Halloween-in ka evoluar. Nga një ritual fetar që daton në shekullin e XIX është kthyer në një aktivitet popullor.

31 tetori është festa e Halloween, ja disa 'kunguj të frikshëm'  97716

(v.gj/shqiptarja.com) 
♛Melody♛
♛Melody♛

31 tetori është festa e Halloween, ja disa 'kunguj të frikshëm'  Coolte21

Shteti Shteti : 31 tetori është festa e Halloween, ja disa 'kunguj të frikshëm'  Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi