AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ja cilët janë personat më të pasur se qeveria e SHBA-së

Shko poshtë

Ja cilët janë personat më të pasur se qeveria e SHBA-së  Empty Ja cilët janë personat më të pasur se qeveria e SHBA-së

Mesazh nga ♛Melody♛ Thu Oct 17, 2013 7:50 pm

Ja cilët janë personat më të pasur se qeveria e SHBA-së  96014
Gazeta britanike Huffington Post ka publikuar një listë të 10 personave amerikanë që janë më të pasur se sa qeveria e Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Kriza politike që ka goditur SHBA-në për mosgjetjen e gjuhës së përbashkët përsa i përket tavanit të borxhit ekonomik, ka bërë që qeveria të ketë një kapital prej 30 miliardë dollarësh.

Këtë gjë e pohon Sekretari i Thesarit, Jack Leë, i cili paralajmëoi se Amerikës i kanë ngelur 30 miliardë dollarë për të paguar faturat e borxheve.

Në një letër, Sekretari i Thesarit shkruante: "Thesari do të ketë rreth 30 miliardë dollarë për të përmbushur angazhimet e vendit tonë. Kjo i bën shumë biznesmenë që të jenë më të pasur se sa kapitali i mbetur i qeverisë së tyre".

Ja cilët janë personat më të pasur se qeveria e SHBA-së  96004
(1 - Bill Gates, njeriu më i pasur i SHBA me një pasuri prej 72 miliardë dollarë)

Ja cilët janë personat më të pasur se qeveria e SHBA-së  96007
(2 - Warren Buffett, bosi i 'Berkshire Hathaway' me një pasuri prej 58.5 miliardë dollarë)

Ja cilët janë personat më të pasur se qeveria e SHBA-së  96008
(3 - Larry Ellison, themeluesi i gjigandit të teknologjisë 'Oracle' me një pasuri prej 41 miliardë dollarë)

Ja cilët janë personat më të pasur se qeveria e SHBA-së  96009
(4 - Charles Koch, pronari i industrive 'Koch Industries', kompania private e dytë më e madhe në SHBA. Ka një pasuri prej 36 miliardë dollarë)

Ja cilët janë personat më të pasur se qeveria e SHBA-së  96010
(5 - David Koch, pronari i industrive 'Koch Industries' me një pasuri prej 36 miliardë dollarë)

Ja cilët janë personat më të pasur se qeveria e SHBA-së  96011
(6 - Christy Walton, gruaja më e pasur në botë me një pasuri prej 35.4 miliardë dollarë është pjesë e dinastisë 'Wal-Mart')

Ja cilët janë personat më të pasur se qeveria e SHBA-së  96012
(7 - Jim(33.8 miliardë dollarë), Alice(33.5 miliardë dollarë) and S. Robson Walto(33.3 miliardë dollarë)

Ja cilët janë personat më të pasur se qeveria e SHBA-së  96013
(8 - Michael Bloomberg, Kryetari i Bashkisë së New York ka një pasuri prej 31 miliardë dollarë falë dhe perandorisë së tij mediatike) - See more at: http://www.shqiptarja.com/metronews/2729/ja-cilet-jane-personat-me-te-pasur-se-qeveria-e-shba-se-182530.html#sthash.VKCKQVmO.dpuf
♛Melody♛
♛Melody♛

Ja cilët janë personat më të pasur se qeveria e SHBA-së  Coolte21

Shteti Shteti : Ja cilët janë personat më të pasur se qeveria e SHBA-së  Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi