AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pse meshkujt nuk munden pa femra?

Shko poshtë

Pse meshkujt nuk munden pa femra? Empty Pse meshkujt nuk munden pa femra?

Mesazh nga ♛Melody♛ Wed Jul 24, 2013 11:31 pm

Pse meshkujt nuk munden pa femra? F.0724085133723_mKy tekst të cilin të cilin e ka botuar New York Times”, flet për çiftet dhe studimet të cilat po i bëjnë.
Duke pasur parasysh rezultatet e studimeve të mëparshme, autorët e tekstit besojnë se e kanë zbuluar se si saktë femra ndikon te mashkulli dhe përse ata nuk munden pa to.
Në të vërtetë, meqenëse një studim zbulon që meshkujt që kanë motra janë më pak egoistë, ndërkaq studimi tjetër që drejtorët meshkuj u japin paga më të mëdha të punësuarve nëse ata kanë vajza, hulumtuesit janë shumë të bindur që mashkulli në shoqëri të femrës është tepër i llastuar.
Natyrisht, fakti që femrat ndikojnë pozitivisht te meshkujt nuk është kurrfarë risie: studimet e tjera kanë treguar që meshkujt e martuar janë më të shëndoshë, kryesisht për shkakun që femrat i nxisin të shkojnë te mjeku, hanë ushqim më të shëndetshëm, madje edhe e lënë duhanin.
Dhe është për t’u vlerësuar thënia e shpeshtë: Pas secilit mashkull të suksesshëm qëndron një femër. /Telegrafi/
 
♛Melody♛
♛Melody♛

Pse meshkujt nuk munden pa femra? Coolte21

Shteti Shteti : Pse meshkujt nuk munden pa femra? Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi