AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kompania ajrore punëson vetëm femra për të kursyer karburantin

Shko poshtë

Kompania ajrore punëson vetëm femra për të kursyer karburantin Empty Kompania ajrore punëson vetëm femra për të kursyer karburantin

Mesazh nga ♛Melody♛ Mon Jul 01, 2013 5:34 am

Kompania ajrore punëson vetëm femra për të kursyer karburantin F.0630163940708_m
Kompania ajrore “Go Air” nga India ka vendosur të punësojë vetëm personel femëror, në mënyrë që të zvogëlojë shpenzimin e karburantit.
Drejtuesit e kompanisë këtë vendim e arsyetojnë me faktin se meshkujt janë shumë më të rëndë se femrat që nënkupton se shkaktojnë edhe shpenzim më të madh të lëndës djegëse.
Pas një hulumtimi të bërë nga kjo kompani private me buxhet të vogël, kanë ardhur në përfundim se meshkujt peshojnë mesatarisht 14-15 kilogramë më shumë se femrat.
Ndërsa me veprimin e tyre besojnë se do të kursejnë rreth gjysmë milionë dollarë në vit nga karburanti.
“Po kërkojmë të gjitha opsionet e mundshme që të dalim përfitues. Rënia e rupit indian për 27 për qind në raport me dollarin amerikan, ka shkaktuar deficit prej pesë milionë dollarësh te kjo kompani”, ka treguar drejtori ekzekutiv i kompanisë, Giorgio De Roni.
“Go Air” ka 15 aeroplanë dhe 330 të punësuar, nga të cilët 132 janë meshkuj. Deri në vitin 2020 në këtë kompani planifikohet të punësohet edhe 80 stjuardesa.
♛Melody♛
♛Melody♛

Kompania ajrore punëson vetëm femra për të kursyer karburantin Coolte21

Shteti Shteti : Kompania ajrore punëson vetëm femra për të kursyer karburantin Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi