AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Brazil, populli në revoltë për korrupsionin e madh, hedhin policët në det!

Shko poshtë

Brazil, populli në revoltë për korrupsionin e madh, hedhin policët në det! Empty Brazil, populli në revoltë për korrupsionin e madh, hedhin policët në det!

Mesazh nga ♛Melody♛ Sun Jun 23, 2013 3:00 am



Brazil, populli në revoltë për korrupsionin e madh, hedhin policët në det! Thumb_250x150

Duket se trazirat e ditëve të fundit në Brazil nuk kanë të sosur dhe askush nuk mund të thotë me siguri se cili do të jetë përfundimi i tyre!
Pas bërjes publike të shpenzimeve kolosale në emër të kampionatit botëror dhe objektet që do të ndërtohen për këtë qëllim, populli nuk mundi të durojë, por u hodh në revoltë. Shumat që janë shpenzuar deri në këto momente janë të pallogaritshme dhe arrijnë shifra marramendëse disa qindra miliardë dollarë.

Këto janë protestat më të mëdha të organizuara ndonjëherë në Brazil, ku vetëm gjatë ditës së djeshme më shumë se 1.5 milionë njerëz kanë dalë nëpër rrugët e qyteteve më të mëdha në vend, duke shprehur kështu zhgënjenim e tyre për korrupsionin e lartë.
“Nëse do të shpenzohej vetëm gjysma e kësaj shume kolosale për arsimi dhe shëndetësi, Brazili do të ishte shteti nr 1 në gjithë botën për nivelin e lartë të jetesës”, shprehen organizatorët./alb-observer.com/

Brazil, populli në revoltë për korrupsionin e madh, hedhin policët në det! Policia-1_500x300
♛Melody♛
♛Melody♛

Brazil, populli në revoltë për korrupsionin e madh, hedhin policët në det! Coolte21

Shteti Shteti : Brazil, populli në revoltë për korrupsionin e madh, hedhin policët në det! Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi