AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Enigma e Sedones, Arizona

Shko poshtë

Enigma e Sedones, Arizona Empty Enigma e Sedones, Arizona

Mesazh nga ♛Melody♛ Sat Jun 15, 2013 12:03 am

Enigma e Sedones, Arizona

Relievi i Arizona Sedona ka tërhequr shumë grupe të ndryshme njerëzish gjatë gjithë historise saj,se paraqet pamje të tilla si ato të filmave me skenari te përkryer për filmat perëndimore.

Te gjithe vizitoret dëshirojnë për te pare sa me shume bukurinë dhe peisazhet e shkembinjeve të kuqe.

Sot Arizona Sedona ende konsiderohet si një ''komunitet artistik'',se pse perdite shihet një turizëm shumë me i madh se kurrë më parë.

Mbi disa formacione te veçanta natyrore dhe prej pamjeve të
mrekullueshme te Sedones Arizonas,duket sikur aty jane shprehur ligjet e New Age te cilat meshirojne shërime natyrore si dhe të gjitha
llojet e terapive alternative.

Besimtarët e New Age shkojne në Arizona Sedona për të absorbuar energjinë kozmike që ata besojnë se ekziston në këtë zonë. Arizona Sedona përmbanë disa prej ''shtjelljeve''me misterioze te planetit (vortice) qe i konsiderojne si qendra te energjisë.

Këto vortices lëshoj një energji pozitive prej të cilave njerëzit mund të përfitojnë, duke arritur një ndjenjë ne rritje per shpirtin e tyre..

Arizona Sedona të jep një ndjenjë të qetë dhe te frymezon me misteret e saja,si ata qe vizitojne peisazhet,po ashtu dhe ata qe mistizohen nga vorticet e saj. Ajo vizitohet nga të gjitha strukturat perberese te shoqërisë

Përveç moshave të reja te semure psikike, Sedona tërheq shume pensionistet me klimen e saj malore.Uërat e ftohtë të Oak Creek-ut ka bere qe ketu te iniciohet një komunitet i ri e cila më vonë u quajt Arizona Sedona.

Ujërat e ftohtë janë ende një arsye e forte qe njerëzit dynden në këtë vend dhe qetësohen ne mënyrën më të mirë të mundshme, në ujërat e Oak Creek-ut.
♛Melody♛
♛Melody♛

Enigma e Sedones, Arizona Coolte21

Shteti Shteti : Enigma e Sedones, Arizona Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi