AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nga burrë bëhet grua, ndryshon mendje: Dua të jem sërish mashkull

Shko poshtë

Nga burrë bëhet grua, ndryshon mendje: Dua të jem sërish mashkull  Empty Nga burrë bëhet grua, ndryshon mendje: Dua të jem sërish mashkull

Mesazh nga ♛Melody♛ Fri Aug 09, 2013 2:08 am

Nga burrë bëhet grua, ndryshon mendje: Dua të jem sërish mashkull  Don-Ennis-370x290




Don Ennis, producent në kanalin televiziv amerikan ABC, e kishte deklaruar pak muaj më parë, “Ndryshoj se ks. Do bëhem femër 100%”.
Kishte siguruar mbështetje unanime nga të gjithë, përfshirë edhe bashkëshorten. Tashmë ama është rimenduar dhe ka anuluar ndryshimin e tij. Gjithçka për faj të një amnezie kalimtare.
“Dan do të jetë sërish emri im, tani dhe përgjithmonë. Nuk do jem më tran se ksual”, shprehet i penduari.
Siç shkruan “Neq York Post”, pas traumës Ennis është i bindur se ndodhet në vitin 1999, ndërsa shprehet, “E akuzova time shoqe se po bënte një shaka mizore me mua, duke më veshur me reçipeta, paruke dhe se më kishte dhënë dokumente të rrema”.
Ai e cilëson si një eksperiencë të çuditshme pasi ndihej femër në trup e mendje, ndërsa lidhur me ndryshimin e mendimit ai thotë se, “U kërkova gjithë atyre që më kishin pranuar si transe ksual që të kuptojnë zgjedhjen që po bëj tani. Kisha gabuar diagnozën time. Edhe pse nuk do të mbajë më paruke dhe fund, premtoj se do të mbetem një mbështetës i fuqishëm i diversitetit dhe një mbrojtës i të drejtave të komunitetit LGBT”.
♛Melody♛
♛Melody♛

Nga burrë bëhet grua, ndryshon mendje: Dua të jem sërish mashkull  Coolte21

Shteti Shteti : Nga burrë bëhet grua, ndryshon mendje: Dua të jem sërish mashkull  Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi