AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tërbohen turqit, Kemal Ataturk ishte homoseksual?

Shko poshtë

Tërbohen turqit, Kemal Ataturk ishte homoseksual? Empty Tërbohen turqit, Kemal Ataturk ishte homoseksual?

Mesazh nga ♛Melody♛ Fri May 24, 2013 7:24 am

Tërbohen turqit, Kemal Ataturk ishte homoseksual? Ata1-263x300Ka tërbuar mbarë Turqinë një fotografi e publikuar nga një sajt turk, në të cilën Mustafa Kemal Ataturk paraqitet si GAY i shtrirë në rërë!
Për turqit është “ofendimi” më i rëndë që mund t’i bëhet figurës më të shquar të historisë moderne dhe krijuesit të shtetit dhe demokracisë në Turqi.
Referenca mbi këtë fotografi, me pyetjen se Mustafa Kemal Ataturk mund të ishte homoseksual ka kaluar edhe në shtypin turk, duke shkaktuar tërmet total, pasi për turqit figura e Kemal Ataturk është më e lartë se “perëndi”, e adhurojnë në maksimum, madje ia kalon edhe figurave më të famshme të historisë botërore, siç Aleksandri i Madh, Hitleri, Stalini, Mao etj.

Impresionues është dhe mendimi se themeluesi i shtetit-komb modern të Turqisë mund të ishte gay, madje u publikua edhe në gazetën madhe turke Habertürk, ku u kërkua nga “njerëzit” ndërhyrja e prokurorisë, që për momentin e konsideroj si të panevojshme, mendim ky që ndryshoj menjëherë dhe “loja plasi”./alb-observer.com/
♛Melody♛
♛Melody♛

Tërbohen turqit, Kemal Ataturk ishte homoseksual? Coolte21

Shteti Shteti : Tërbohen turqit, Kemal Ataturk ishte homoseksual? Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi