AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Arsyet me "idiote" per te munguar ne pune...

Shko poshtë

 Arsyet me "idiote" per te munguar ne pune... Empty Arsyet me "idiote" per te munguar ne pune...

Mesazh nga ♛Melody♛ Mon Jul 22, 2013 3:17 am

 Arsyet me "idiote" per te munguar ne pune... GishtiShërbimi shëndetësor britanik Benenden, publikoi sot rezultatet e hulumtimit për arsyetimet më të këqija që punëtorët ua kanë dhënë eprorëve për mungesë në punë.Në krye të listës së justifikimeve të këqija janë: “Më janë shqyer pantallonat” dhe “më ka dhembur gishti”.Punëtorët, shefave u kanë thënë se kishin “vegime”, se “janë bllokuar në shtëpi për shkak të problemeve në bravë”, apo se “femra e ka kafshuar në vend të keq”.Disa kanë thënë se “qeni është i frikësuar dhe se nuk mund ta lë vetëm” apo se “jam lënduar gjatë marrëdhënieve seksuale.”Studimi është kryer me njëmijë punëtorë dhe po aq shefa.Sipas rezultateve, shumica e shefeve nuk u besojnë punëtorëve kur nga ta kërkojnë arsyetimet për mos ardhje në punë.Studimi gjithashtu pohon se shumica e menaxherëve kontrollojnë mediat sociale, pasi lajmërohet punëtori i “sëmurë”, nëse ata janë shëndoshë e mirë dhe e rinojnë profilin e tyre.
♛Melody♛
♛Melody♛

 Arsyet me "idiote" per te munguar ne pune... Coolte21

Shteti Shteti :  Arsyet me "idiote" per te munguar ne pune... Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi