AlbaniaForumsLife
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Letra e Marilyn Monroe në ankand

Shko poshtë

Letra e Marilyn Monroe në ankand Empty Letra e Marilyn Monroe në ankand

Mesazh nga ♛Melody♛ Tue Jun 18, 2013 5:13 am

Letra e Marilyn Monroe në ankand

Letra e Marilyn Monroe në ankand Zzzzzzzz%20moNjë pjesë e të kaluarës së Marilyn Monroe pritet që të vihet në ankand nga një koleksionues, bashk me një letër të John Lennon dhe 58 dokumente të tjera të Eisenhowerit.
 Një letër e bukuroshes bjonde dërguar këshilltarit të tij të aktrimit, e shkruar në ditët e fundit të jetës së saj, pritet që të vihet në ankand.
Letra pa datë, e shkruar nga hoteli Bell Air detajizon vuajtjet e Monroe dhe mendimet e saj për vetëvrasje. Ajo vdiq nga mbidoza, por problemet e saj psikologjike para vdekjes shihen qartë në dokumentin e ri.
“Vullneti im është i dobët, por unë nuk mund të duroj asgjë. Unë tingëlloj e çmendur, por mendoj se do të çmendem. Më duket se zgjohem para një kamere dhe përqëndrimi dhe gjithë ajo që kam mësuar largohet nga koka ime. Më pas ndjej se nuk ekzistoj fare në racat e njerëzve”, ka shkruar Monroe në këtë letër.
Kjo letër pritet që të shitet për 50 mijë dollarë. Është i vetmi dokument historik që do të ofrohet për ankand nga një koleksionues anonim, ndërsa pjesë e këtij koleksioni është edhe letra e Dwight Esienhowerit dërguar bashkëshortes së tij.
I gjithë koleksioni do të jetë në shitje në internet, por një ekspozitë me 250 dokumentet që pritet të vihen në ankand do të mbahet në galerinë e arteve të Douglas Ellimans Madison Avenue.
 - See more at: http://www.clubfm.net/Home/index.php/clubgoes/1007-letra-e-marilyn-monroe-ne-ankand#sthash.oL0p0TMO.dpuf
♛Melody♛
♛Melody♛

Letra e Marilyn Monroe në ankand Coolte21

Shteti Shteti : Letra e Marilyn Monroe në ankand Albania_64

Gjinia Gjinia : Female
Numri i postimeve Numri i postimeve : 4419
Faleminderit Faleminderit : 70
Antaresimi Antaresimi : 22/04/2013

http://www.unicalbania.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi